Artık daha akıllı: Google Bard, ChatGPT’yi kıskandıracak yenilikler alıyor!

0

Google, yapay zeka sohbet botu Bard için küçük ama faydalı yenilikler getirdi. Son güncelleme, Bard’ın Google Workspace aracılığıyla kullanıcılarla etkileşimini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu, hem daha yaratıcı hem de daha faydalı konuşmalar yaratacak.

Google Bard için e-posta özetleme dönemi

Güncellemenin ana odağı Bard’ın Google Workspace ile entegrasyonu oldu. Kullanıcılar artık Workspace uzantısıyla erişebildiği Gmail’den e-postaları daha iyi özetleyebiliyor. Daha önce sohbet botunun özetleyebileceği e-postalarda sınırlamalar vardı. Değişiklikle birlikte Bard, daha fazla mesajı analiz edebiliyor.

Google ayrıca Workspace’teki kullanıcı verilerinin, Bard’ın dil modelini eğitmek için kullanılmayacağını vurguluyor. Workspace uzantısı da isteyen kullanıcılar tarafından devre dışı bırakılabiliyor.

İlginizi Çekebilir – ChatGPT ve Google Asistan birleşiyor: Oppo’dan beklenmedik yapay zeka!

Diğer yeni özellik ise Bard ile yapılan konuşmalardaki görsellerin, farklı kullanıcılara gönderilebilmesi oldu. Artık bir konuşmayı paylaştığınızda aynı zamanda görseli de paylaşabileceksiniz. Bu, tartışmayı hem de yaratıcı hem de daha anlamlı hale getirecek.

Güncellemeler, Google’ın web sitesi içeriklerini Bard’ı eğitmek için kullandığını açıklamasının ardından geldi. Son yapılan küçük ama faydalı değişiklikler, Bard’ı Google Workspace ile daha verimli bir yapay zeka haline getirmeyi amaçlıyor.

Bu arada rakip şirket Microsoft ise Bing Chatbot için söz verdiği üçüncü taraf eklenti desteğini nihayet yayınladı. Bing Chatbot’un GPT-4 destekli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni özelliği kullanacak mısınız? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz