Google’ın “ChatGPT katili” yapay zekası ne kadar iyi?

0

Son günlerde ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI’da sular durulmuyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Sam Altman, yönetim kurulu kararıyla kovuldu. Bunun üzerine ise çalışanların baskısıyla şirkete geri dönmesi istendi. Ancak tüm bu gelişmelerin yanında Google’ın yapay zekasında da beklenmedik olaylar yaşandı. Google Gemini isimli projenin önümüzdeki yıla kaldığı söyleniyor.

Google Gemini için çıkış tarihi 2024 olabilir

ABD’den gelen bilgilere göre Google, iddialı yeni yapay zeka sistemi Gemini’nin lansmanını erteledi. Bu yılın sonlarında tanıtılması planlanan sohbet botunun 2024’ün ilk çeyreğine kaldığı ifade edildi.

google bard bellek ozelligi ile anlattiklarinizi hatirlayacak

Gemini’nin hem karmaşık hem de günlük görevler için insan düzeyinde yeteneklere sahip olması bekleniyor. Bu da Google’ın bugüne kadarki en gelişmiş yapay zeka modeli olacağı anlamına geliyor. Hatta Gemini ile ilgilenmesi için kurucu Sergey Brin’in yeniden şirkete çağrıldığı bile söylendi.

İlginizi Çekebilir – Konum derdi son buluyor: Google Haritalar’a yapay zekalı asistan müjdesi!

Ancak proje hakkında bilgi sahibi kaynaklar, Gemini’nin birincil versiyonunun hala daha fazla geliştirme ve test gerektirdiğini ortaya koydu. Google, bulut müşterilerine ve iş ortaklarına Gemini’ı bu ay piyasaya sürmeyi planladığını söylemişti.

Proje üzerinde çalışan mühendisler ise modelin geliştirilmesi için ek süreye ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Gemini, farklı uygulamalara hizmet etmek için geliştiriliyorken, Google Cloud’daki hizmetleri güçlendirecek.

chatgpt android kullanmak kapak

Gemini’nin beta sürümü Eylül ayında belirli geliştiricilere sunulmuş olsa da, daha geniş bir sürümün 2024’e kaldığını söylemek mümkün. Tüm kullanıcılara açılacağı tarih ise 2024’ün ortalarına kadar gecikebilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz