Tablet kullanıcıları müjde: Google Chrome tasarımı yenileniyor!

0

Google bir süredir uygulamalarını Material You ile yeniden tasarlıyor. Chrome’un telefon ve masaüstü sürümünün güncellenmesinin ardından, sıra şimdi de tablet ve katlanabilir telefon gibi daha büyük ekranlı mobil cihazlara geldi. Yazılım devi, başta sekmeler olmak üzere birkaç noktada önemli değişikliklere gitti. İşte çok daha kullanışlı yeni Google Chrome 112.

Yeni Chrome ile sekmeler daha kullanışlı olacak

Google, tabletler ve katlanabilir cihazlar için özel bir Chrome arayüzü sunmaya başladı. Kararlı 112 sürümüyle birlikte şirket, sekmelerin yer aldığı çubuğu yeniden tasarladı. Yeni tasarım sayesinde sekmelerin sıralanışı ve boyutu daha verimli olarak kullanılabilecek.

“Sekme dolabı” olarak adlandırılan eski görünüm, çok fazla websitesinin açılması durumunda sadece sekmeleri gösteriyordu. Ancak teni sekme çubuğuyla birlikte Google, aktif olarak kullanılan sekmeleri ön plana çıkarıyor.

Google, eski telefonları unuttu! Chrome için performans güncellemesi

Chrome 112, etkin sekmeyi açık mavi bir arka planla vurgulayan bir arayüze yer veriyor. Material You temasını kullanan yeni Chrome, büyük ekranlara daha uyumlu hale gelmiş gibi görünüyor.

Tablet ve masaüstü tasarımında önemli farklar olsa da, Google’ın bu iki sürümü birbirine uyumlu hale getirmek için çalıştığını söyleyebiliriz.

Chrome’un yeni sürümü sunucu bazlı olarak dağıtılıyor ve halihazırda kullanımda olan 112 sürümünü güncelliyor. Chrome 112’yi kullanan tablet ve katlanabilir telefonlarda test edilebildiğini belirtmek gerekiyor.

Peki sizler yeni Google Chrome 112 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz