Google’dan uygun fiyata premium deneyim: Chromebook X yolda!

0

Google, Windows’a alternatif olarak sunulan ChromeOS işletim sistemini daha premium bilgisayar ve tabletlere getirmek istiyor. Şirket, güçlü donanıma sahip ChromeOS cihazlarının pazarın geri kalanından ayrılması için Chromebook X isimli bir program başlatacak. Bu program ile Google, ChromeOS’e daha fazla özellik ekleyebilecek.

Google, Chromebook X ile Windows bilgisayarlara rakip olacak

Chromebook X cihazlarının donanım açısından daha güçlü olması bekleniyor. Google; RAM, kamera kalitesi, ekran çözünürlükleri ve işlemciler için çeşitli yönergeler oluşturacak. Bu sayede Chromebook X programına yönelik üretilecek dizüstü bilgisayarlar belirli bir donanım kalitesinin üstünde çalışacak.

Chromebook modelleri şu anda AMD Zen 2 ve Zen 3 veya 12. Nesil Intel Core işlemcilerini destekliyor. İşlemci tarafında bütçe dostu seçeneklere yer verecek olan Google, Chromebook X’in yüksek fiyat etiketleri yerine kaliteye öncelik vereceğini gösterebilir.

Google’dan Android uygulamasına yeni arama yöntemi!

Chromebook X bilgisayarların ayrıca yazılım tarafında da bir dizi farklılıkları olması bekleniyor. Bunlar arasında görüntülü aramalar sırasında canlı altyazı, ses yalıtımı ve portre bulanıklaştırma efektleri yer alıyor. Ayrıca gün doğumu ve gün batımını yansıtacak şekilde değişen özel duvar kağıtları da kullanım deneyimini artıracak.

Kesin bir çıkış tarihi açıklanmazken, Chromebook X programının yıl sonundan önce paylaşılması bekleniyor. Program, gerekli kriterleri karşılayan mevcut Chromebook’ları içererek geniş bir yelpaze sağlayacak. ChromeOS ürünlerine yönelik talep göz önüne alındığında, Google’ın daha güçlü ChromeOS bilgisayarları üretmek istemesi şaşırtıcı görünmüyor.

Peki ya siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz