Google Fotoğraflar uygulaması güncellendi! İşte yeni arayüzü

0

Son aylarda mobil uygulamalarının tasarımlarında önemli değişikliklere giden Google, şimdi ise Fotoğraflar uygulaması için yeni bir arayüzü test ediyor. Söz konusu tasarım, alt menü başta olmak üzere genel bir dizayn dili değişikliği getiriyor.

Karşınızda Google Fotoğraflar uygulamasının yeni arayüzü!

Her Android kullanıcısının en az bir defa bile olsa karşısına çıkan Google Fotoğraflar, telefonda halihazırda gelen Galeri uygulamasına kıyasla pek çok ek özellik içeriyor. Oldukça kullanışlı olan bu uygulama, şimdi ise yeni bir arayüze kavuşuyor.

Karşınızda Google Fotoğraflar uygulamasının yeni arayüzü!

Test aşamasında olan yeni arayüze göz attığımızda, alttaki sabit gezinme menüsünün kaldırıldığını ve bunun yerine sekmeler arasında geçiş yapma sistemi geldiğini görüyoruz. Burada da Fotoğraflar, Anılar ve Kitaplık sekmeleri olduğu görülebilir.

Android Auto için sessiz sedasız güncelleme: Arayüz değişti!

Öte yandan alt çubukta olan Paylaşma seçeneği de üst taraftaki profil resminin sol tarafına yerleştirildi. Ortada duran Google Fotoğraflar logosu ise sol üst köşeye yaslandı. Güncelleme ile gelen yeni arayüzde göze çarpan tüm değişiklikler bunlar.

Karşınızda Google Fotoğraflar uygulamasının yeni arayüzü!

Aktarılanlara göre Google Fotoğraflar’ın yeni arayüzü şu anda sadece bazı Android ve iOS kullanıcılarına sunuldu. Yani henüz geliştirilme aşamasında. Yakın zamanda herkes için güncelleme yayımlanması bekleniyor. Uygulamaya giriş yaparak güncelleme alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Fotoğraflar uygulaması için geliştirilen yeni arayüzü nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz