Google Gemini, Android telefonlara entegre edilecek!

0

Son zamanlarda yapay zeka gelişmeleri hız kazandı. OpenAI, ChatGPT’yi piyasaya sürerek bu alanda bir rekabet başlattı. Microsoft ve Google gibi büyük firmalar da bu rekabete katıldı. Google ise OpenAI’ın GPT’sine rakip olarak Gemini’yi tanıttı. Yetenekleri ile dikkat çeken Google Gemini, ilk olarak sohbet botu Bard’a entegre edildi. Son gelişmelere göre yakın zamanda Android akıllı telefonlara da destek sağlayacak. İşte tüm detaylar…

Google Gemini, Android telefonlara entegre edilecek

Geniş kullanım yelpazesinde hizmet verecek Google Gemini için üç versiyon bulunuyor. Bunlar sırasıyla Gemini UltraGemini Pro ve Gemini Nano.

Google Gemini, Android telefonlara entegre edilecek

Google tarafından yapılan açıklamaya göre en hafif versiyon olan Gemini Nano, 2025 yılında Android cihazlara entegre edilecek. Böylelikle telefonlar, daha da akıllı hale gelecek. Üstelik yapay zekadan yararlanmak için internet bağlantısı gerekmeyeceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir – En ucuz katlanabilir Nubia Flip 5G MWC 2024’te tanıtıldı!

Google Gemini‘ın Android cihazlarda tam olarak hangi noktalarda destek sağlayacağı şimdilik bilinmiyor. Şirket, bunun için yakın zamanda bir açıklama yapacaktır. Google’ın bu hamlesiyle birlikte akıllı telefon satışlarında artış yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor. Analistler, yapay zekanın satışlarda etkili olmayacağını düşünüyor. Bunu önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

İlginizi Çekebilir – Google Asistan ve Samsung Bixby’ye elveda!

Peki siz Google Gemini’ın Android akıllı telefonlara entegre edilecek olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz