Google’ın yapay zeka destekli sohbet botu mobile geldi!

0

Son dönemlerde yapay zeka alanında önemli gelişmeler yaşandı. Bu gelişmelerden birisi de Google‘ın yapay zeka destekli sohbet botu Bard. Geçtiğimiz aylarda kullanıma sunula Bard‘ın adı Gemini olarak değiştirildi. Kısa süre önce ise mobil versiyonu yayınlandı.

Google Gemini Android uygulaması nasıl kullanılır?

Bilmeyenler için Google Bard veya yeni adıyla Gemini, kendisine sorduğunuz hemen her soruya cevap verebilecek yeteneğe sahip bir sohbet botu. Bu bota kod yazdırabilir, ödev yaptırabilir, herhangi bir konuda fikir alabilir ve hatta derdinizi bile anlatabilirsiniz.

Google Gemini Android uygulaması nasıl kullanılır?

Web sürümü zaten olan Google Gemini, kısa süre önce Android kullanıcılarına sunuldu. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Play Store sayfası üzerinden indirebilirsiniz. iOS sürümü ise şu anda mevcut değil.

İlginizi Çekebilir – OnePlus sahiplerine müjde! Yapay zeka dönemi başlıyor

Uygulamayı indirdikten sonra ilk olarak Google hesabınız ile oturum açmanız gerekiyor. Akabinde erişim sağlayabiliyorsunuz. Tıpkı birisine mesaj yazıyormuş gibi hissedeceğiniz sohbet botunu kullanabilmek için mesaj kutusuna bir istem yazıp göndermeniz yeterli. Herhangi bir resim seçerek bunun üzerinden de komut verebilirsiniz.

Öte taraftan Google Gemini’e Google Asistan üzerinden de erişim sağlayabileceğinizi belirtelim. Bunun için uygulamaya girdikten sonra ilgili seçeneği işaretlemeniz yeterli. “Hey, Google” şeklinde konuşarak sesli asistanı başlatabilirsiniz.

Google Gemini Android uygulaması nasıl kullanılır?

Google Gemini için Advanced şeklinde ücretli bir plan da var. Bu plan ile sohbet botunun daha fazla yeteneğine erişim sağlayabilirsiniz. İki aylık ücretsiz deneme seçeneği ile deneyebileceğiniz Google Gemini Advanced planını devam ettirebilmek için Google One AI Premium aboneliği satın almanız gerekiyor. Bunun fiyatı ise aylık 19,99 dolar. Türkiye fiyatıysa 719,99 TL olarak belirlendi.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yapay zeka destekli sohbet botu Gemini’ı nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz