Android telefonlarda Google Gemini dönemi! Türkiye’de açıldı mı?

0

Google, geçen hafta sohbet botu Bard’dan Gemini’a bir dönüşüm başlattığını açıkladı. Ancak bu sadece bir isim değişikliğinden ibaret değildi. Google, yeni yapay zeka asistanı Gemini için Android ve iOS uygulaması da tanıttı. İlk erişim ABD ve İngilizce diliyle sınırlı olsa da, Avrupa ve Asya’ya genişlediği ortaya çıktı.

Google Gemini Türkiye’de kullanma

Google’ın daha önceki yol haritasında Avrupa, dağıtım planları arasında yer almıyordu. Bu da geniş çaplı erişimin sürpriz olduğu anlamına geliyor. Bu hamle, Google’ın Gemini’ı mümkün olan en kısa sürede küresel olarak erişilebilir hale getirmek istediğini gösteriyor.

Google Gemini uygulaması şu anda Play Store üzerinden erişime açık değil. Bu yüzden Avrupa ve Asya’daki kullanıcıların uygulamayı APK olarak yüklemesi gerekebilir, ancak resmi kullanım da yakın görünüyor.

İlginizi Çekebilir – Bu WhatsApp özelliğiyle sohbetlerinizi gizleyin!

Öte yandan bazı Galaxy S23 sahiplerinin uygulamayı APK üzerinden yükleyerek Gemini’a başarıyla eriştiği ifade edildi. Ancak ABD’de sunulan, güç düğmesine uzun basarak etkinleştirme yöntemi henüz evrensel olarak çalışmıyor gibi görünüyor.

Uygulamayı indirdikten sonra ilk olarak Google hesabınız ile oturum açmanız gerekiyor. Sohbet botunu kullanabilmek için mesaj kutusuna bir komut yazıp göndermeniz yeterli. Herhangi bir resim seçerek bunun üzerinden de komut verebilirsiniz.

Google Asistan’a kıyasla bazı özelliklerden yoksun olsa da Gemini, doğal dil anlayışı ve bağlam farkındalığı konusunda önemli bir avantaja sahip. Bu, hem daha ayrıntılı hem de daha ilgi çekici konuşmalara olanak tanıyor. Google, eksik özelliklerin en önemli öncelik olduğunu ve yakında ekleneceğini garanti etti.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yapay zeka destekli sohbet botu Gemini’ı nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz