Bu WhatsApp özelliğiyle sohbetlerinizi gizleyin!

0

WhatsApp, birbirine bağlı cihazlar arasında senkronizasyonu artırmayı hedefliyor. Platform son olarak bağlı cihazlar arasında sohbet kilitleme özelliği üzerinde çalışıyor. Bu şekilde mesajların gizlilik ve güvenliğini bir üst seviyeye taşıyacak.

WhatsApp cihazlar arası sohbet kilitleme yeteneği kazanıyor

Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma platformu, geçtiğimiz yıl kullanıcı gizliliği koruma konusunda önemli adımlar attı. Bu kapsamda bireysel sohbet kilitlerini tanıtarak kullanıcıların sohbetlerini ekran kilidiyle korumalarına olanak tanıdı.

Bunun arkasından ise “Gizli Kilit” özelliği ile kullanıcıların kilitli sohbetler klasörlerine şifre atamalarına izin verdi. Bu da sohbetlerin hem klasörde saklanmasını hem de ek bir güvenlik katmanı almasını sağladı.

İlginizi Çekebilir – Google’ın sürpriz telefonu yolda!

Ancak mevcut sohbet kilitlerini her cihazda ayrı ayrı yapılandırmak gerekiyordu. Yeni senkronize sohbet kilidi özelliği ise bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Artık tek bir kilit ile tüm gizli sohbetlerinize erişebileceksiniz.

Android beta sürüm 2.24.14‘te görülen senkronize sohbet kilitleme, kullanıcıların seçtiği gizlilik ayarlarını tüm cihazlara uygulayacak. Yani telefonda bir sohbet kilidinin etkinleştirilmesi, tablet ve bilgisayarlarda da aynı sohbetlerin otomatik olarak kilitleneceği anlamına geliyor.

Bu özellik, sohbetlerin platformdan bağımsız olarak korunmasını sağlayacak. Birden fazla cihaza sahip kullanıcılar için de gizlilik yönetimi sürecini basitleştirecek.

Senkronize sohbet kilit özelliğinin şu anda test aşamasında olduğunu hatırlatalım. Ancak WhatsApp’ın gizliliğe olan bağlılığını gösteriyor, bu da yakın zamanda kararlı sürüm için çıkış yapacağı anlamına geliyor.

Siz WhatsApp sohbet kilitleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz