Google, popüler uygulamasını değiştiriyor! İşte yeni tasarım

0

Google, Android’de kullanıcılara daha fazla özelleştirme fırsatı veren yeni widget’lar sunmaya hazırlanıyor. Bu widget’lar Android kullanıcılarının hisse senedi fiyatlarını kolayca takip etmelerine, kişiselleştirilmiş haberler almalarına kapı aralayacak. İşte Google Haberler widget tasarımının yeni hali.

Google Haberler için yeni widget desteği

Google Haberler’in yeni widget’ların örnek tasarımları resmileşmeden önce Twitter’da paylaşıldı. Yeni Google Haberler widget özelliği, uygulamanın 5.82 sürümüne dahil edilecek. Play Store’daki mevcut sürümün 5.81 olduğunu ve güncellemenin yakın zamanda sunulacağını belirtelim.

Hızlı Görünüm olarak da anılan bir widget türü, 2×2 boyutunda gelecek ve tek bir haber hakkında bilgi sunacak. Ana ekranda çok fazla yer kaplamadığı için kullanıcılara daha çok başlıklar üzerinden bilgi vermeyi amaçlayacak.

Google müjdeyi verdi: Android oyunlarını Windows’ta oynayın!

İkinci widget türü olan liste görünümü ise 4×3 boyutunda geliyor. Bu, kullanıcıların iki başlığı ve her haber için küçük resimleri görmesini sağlıyor. Halihazırda resim görüntüleyen mevcut 4×2 widget’a göre daha kapsamlı bilgiye yer veriyor.

Google, ayrıca yeni widget desteğiyle birlikte hisse senedi takibini de kolaylaştıracak. Ana ekran üzerinde yer alacak hisse grafikleriyle yatırım araçlarını kolay bir şekilde görebileceksiniz.

YouTube video

Android telefonunuza Google Haberler’in hangi sürümün olduğunu kontrol etmek istiyorsanız Ayarlar > Uygulamalar > Tüm Uygulamaları Görün’e gidin ve Google Haberler’e tıklayın. Uygulamanın mevcut sürümü Android için 5.81 olmalı, ancak yeni özellikler 5.82’de sunulacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz