iOS’ta vardı: Google Haritalar’a çok beklenen özellik nihayet geliyor!

0

Google, mobil uygulamaları için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Dünyada en çok kullanılan navigasyon uygulamalarından Google Haritalar, bunun son örneği oldu. Her geçen gün kullanışlı özellikler ile karşımıza çıkan Google Haritalar ‘ın Android sürümü, iOS’ta zaten var olan Hava Durumu özelliğine anca kavuşuyor.

Google Haritalar’ın Android sürümüne Hava Durumu özelliği geliyor!

Günümüzde en çok kullanılan mobil uygulamalardan birisi hiç şüphesiz Google Haritalar. Bilgi sahibi olmadığınız bir yere seyahat ettiğinizde yardıma koşan bu uygulama, navigasyon için oldukça kullanışlı.

Google Haritalar 'ın Android sürümüne Hava Durumu özelliği geliyor!

Google Haritalar Android uygulaması, canlı hava durumu özelliğine nihayet kavuşuyor. Yaklaşık 4 yıldır iOS sürümünde zaten olan bu özellik, kullanıcılar tarafından oldukça kullanılıyordu. Bundan böyle Android kullanıcıları da bundan mahrum kalmayacak.

İlginizi Çekebilir – Google’ın yeni güncellemesi, Android Auto kullanıcılarını deliye döndürdü!

Google Haritalar‘a gelen Canlı Hava Durumu özelliği Android 14 için yayınlanan QPR1 Beta 2 güncellemesinde fark edildi. Henüz test kullanıcılar için dağıtıma çıkan bu sürüm, Google Haritalar‘a önümüzdeki aylarda hava koşulları özelliği ekleneceğini de ortaya koydu.

Google Haritalar 'ın Android sürümüne Hava Durumu özelliği geliyor!

Aktarılan bilgilere göre hava koşulları özelliği sayesinde arama kısmının tam altında hava sıcaklığını gösterilecek. Buna dokunulduğunda ise saatlere göre sıcaklık tahminleri gibi önemli bilgiler gösterilecek.

Google, son dönemlerde mobil uygulamaları için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda yakın zamanda daha fazla yeni özellik ile karşılaşabiliriz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Haritalar için gelen Hava Durumu özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz