Google Haritalar için önemli güncelleme: Renkler değişti!

0

Google, son dönemlerde mobil uygulamaları için önemli değişiklikler yapıyor. Kullanıcı deneyimini geliştirmeye çalışan şirket, son olaraksa Google Haritalar uygulaması için renk paletini güncelledi. İşte ayrıntılar…

Google Haritalar için renk paleti değişikliği!

Haritalar uygulamasında yapılan güncellemeyle, yol, okyanus, yaya yolları, yapılar ve ormanların renkleri değişti. Böylelikle daha hoş bir görünüm elde edilmeye çalışıldı. Değişimden sonra ve öncesi arasındaki farkı aşağıdaki ekran görüntülerinden görebilirsiniz.

Parklar ve doğa alanları için daha açık bir yeşil renk kullanıldı. Binalar ve yapılar ise önem seviyesine göre gri ve açık sarı renkte görünüyor. Otoyollar içinse yollar ile daha tematik görünmesi için daha gri bir renk tercih edildi.

İlginizi Çekebilir – Konum derdi son buluyor: Google Haritalar’a yapay zekalı asistan müjdesi!

Renk değişikliği bütün kullanıcılara sunuldu ancak halen güncelleme almadığını belirten kullanıcılar var. Bu nedenle eğer bir değişiklik göremediyseniz, biraz beklemeniz gerekebilir.

Bunu yanı sıra Google Haritalar için sohbet botu desteği de yolda. Android uygulamasının son beta sürümünde görülen bazı kodlar, şirketin sohbet botu olabilecek “convo_contribs” özelliğini Haritalar’da test ettiğini ortaya koyuyor. Bu özelliğin tam olarak nasıl çalışacağı şimdilik bilinmiyor. Yakın zamanda yeni detaylar ortaya çıkacaktır.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Haritalar için yeni renkleri nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz