Google Haritalar’a yapay zeka dopingi! Klasik aramalara son

0

Google, hizmetlerine yapay zeka kazandırma çabalarına hız kattı. Şirketin bu politikasını alan son uygulama Google Haritalar olacak gibi görünüyor. Haritalar, yeni bir üretken yapay zeka özelliğiyle genişleyecek. Bu özellik sayesinde haritada arama yaparak konum tavsiyesi alabileceksiniz.

Google Haritalar artık üretken yapay zekalı olacak

Google, Harita uygulamasının arama ve keşif yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan bir yapay zeka özelliği üzerinde çalışıyor. ABD’li kullanıcılarda test edilmeyen başlayan özellik, yerel rehberlerin tavsiyelerini yapay zekalı sohbet haline getirecek.

Google Haritalar yapay zeka

Kullanıcıların uygulamadaki yorumları artık “Üretken Yapay Zeka ile Arama” şeklinde gösterilecek. Örnek olarak paylaşılan ekran görüntülerinde, arama ekranına “yağmurlu bir günde çocuk dostu etkinlikler” yazıldığı görülüyor. Bu sorguya yanıt olarak diğer kullanıcıların verilerinden yola çıkarak konum önerileri sunuluyor.

İlginizi Çekebilir – Google’ın yapay zeka destekli sohbet botu mobile geldi!

Üretken yapay zeka güncellemesine ek olarak, Haritalar’a daha modern bir kart tabanlı düzen ve navigasyon arayüzü de sunulabilir. Google, navigasyon olarak kullanılan uygulamanın haritalama deneyimini geliştirmek istiyor.

Öte yandan Google, Bard isimli sohbet botunu Gemini olarak güncelledi. Web sürümü olan Gemini ayrıca Android kullanıcılarına uygulama olarak sunuldu. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Play Store sayfası üzerinden indirebilirsiniz. iOS sürümü ise şu anda mevcut değil.

Google’ın en yaygın kullanılan ürünlerinden biri olan Haritalar, yeni entegrasyon ile büyük avantajlar kazanabilir. Ancak bu özelliğin test aşamasında olduğunu unutmamak lazım.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz