Google, efsane uygulamasında tasarım değişikliğine gidiyor!

0

Yeni bir rapora göre Google, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte Google Kamera uygulamasında büyük bir tasarım değişikliği uygulayacak. Kullanıcı arayüzünü çok daha modern hale getirecek bu değişiklik, tek elle kontrolü de kolaylaştıracak.

Google Kamera, Pixel 8 serisiyle yeni bir arayüze geçecek

Kamera uygulamasındaki en dikkat çekici değişiklik, ayarlar menüsü ve mod seçme ekranı gibi temel kontrollerin, tek elle kullanılabilmesi için ekranın alt kısmına taşınmış olması oldu. Ayarlar’a artık sol alt köşeden yukarı kaydırma hareketiyle erişilebiliyor. Bunun hemen üzerinde ise yeni bir fotoğraf/video modu değiştirme seçeneği yer alıyor.

Mod seçme çubuğu da ayarların üzerine taşındı ve artık kamera butonunun üzerinde yer alıyor. Action Pan, Long Exposure ve Night Sight gibi modlar daha belirgin bir şekilde bu çubukta görülebiliyor.

İlginizi Çekebilir – Üretken yapay zeka, Android kameralarına geliyor!

Deklanşör düğmesinin yeri aynı kalırken, ön/arka kamera değiştirme butonu sağ tarafa ve çekim ön izlemesi ise sol tarafa taşındı. Yakınlaştırma kontrolleri hala kamera butonunu üzerinde yer alıyor.

Tasarım değişikliklerinin yanı sıra Google, görüntü kalitesini artırmak için HDR ve beyaz dengesi algoritmaları üzerinde de çalıştığını belirtti. Örneğin, düşük ışıkta aşırı pozlamaya uğramış fotoğrafları önlemek için yeni bir “Uyarlanabilir dokunma” özelliğini test ediyor.

Google Kamera, yazılım devinin saf Android için geliştirdiği kamera uygulaması olarak biliniyor. Pixel veya saf Android kullanan cihazlarda varsayılan olsa da, birçok üreticinin kendi kamera uygulamasını geliştirdiğini belirtmek gerekiyor. Ancak manuel olarak bu uygulamayı da telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Yeni Kamera tasarımı, bu yılın sonlarında Pixel 8’de piyasaya sürülmesiyle birlikte dağıtıma çıkacak. Pixel 6 gibi modellere de gelmesi bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz