Android’de bir dönem kapandı: Google Kamera yerine…

0

Google, geçtiğimiz haftalardaki Made by Google lansmanıyla birlikte kamera uygulamasında bazı değişikliklere gitti. Uygulamanın tasarımını değiştiren ve bazı modları ana sayfadan kaldıran Google, şimdi de uygulamanın ismini değiştirdi. Buna göre Google Kamera yerine Pixel Kamera ismine geçilecek.

Google Kamera gidiyor, Pixel Kamera geliyor

Google, kamera uygulamasını Play Store’da “Pixel Camera” olarak yeniden adlandırdı. Bu isim değişikliği, kamera uygulamasının gelişmiş özelliklerinin artık Pixel akıllı telefonlara özel olduğunu yansıtıyor.

Uygulama artık yalnızca Pixel cihazlarda bulunan özellikleri sağladığını belirtmek için “Pixel Kamera” olarak adlandırılıyor. Birkaç yıldır Portre Modu, Gece Görüşü ve Sinematik Video gibi özellikler Pixel telefonlara özel olarak sunuluyordu.

İlginizi Çekebilir – Pixel 8 tanıtılalı bir gün oldu: Google Pixel 9’dan ilk bilgiler geldi!

Yeni ismin yanı sıra, Pixel Camera son güncellemesinde bir kullanıcı arayüzü yenilemesine gidildi. Pixel Fold, Tablet ve 7 Pro için sunulan 9.0 versiyonu, WearOS saatler için uzaktan kamera kontrolünü destekleyecek.

Öte yandan Pixel 8 ve 8 Pro ise 50 Megapiksel yüksek çözünürlük modu ve Pro fotoğraf kontrolleri gibi farklı desteklere sahip 9.1 sürümünü çalıştırıyor.

Farklı bir Android markası kullanıyorsanız, kamera uygulamasını indirebileceğini belirtmek gerekiyor. Ancak cihaza root işlemi uygulamadan temel özelliklerden fazlasını kullanmak mümkün değil. Bu yüzden arayüzdeki varsayılan kamera uygulamasını kullanmanızı öneriyoruz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz