Pixel 8 tanıtılalı bir gün oldu: Google Pixel 9’dan ilk bilgiler geldi!

0

Google, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği Made by Google etkinliğinde Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerini görücüye çıkardı. Ancak yeni akıllı telefonların tanıtılmasından bir gün sonra Google Pixel 9 ekranı hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Buna göre Google, Pixel serisini önümüzdeki yıl daha da büyüyebilir.

Google Pixel 9 ve Fold 2 ekranı daha büyük olacak

Ekran analisti Ross Young tarafından paylaşılan bilgiler, Pixel 9 serisi ve Pixel Fold 2 dahil olmak üzere 2024 yılında piyasaya sürülecek tüm Pixel modellerinin daha büyük ekranlara sahip olacağını ortaya koydu.

Yeni modellerin kesin boyutları bilinmiyor. Ancak Pixel 8 ve 8 Pro’nun sırasıyla 6,2 inç ve 6,7 inç, Pixel Fold’un ise 7,6 inç iç ve 5,8 inç dış ekrana sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Uygun fiyatlı Pixel 7a’nın ise 6,1 inç ekrana yer verdiğini hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir – Google’dan yeni uyarı: Android’i bu açıklara karşı hemen güncelleyin!

Söylentiler doğruysa, Google ekran boyutlarında artışa gitmek istiyor olabilir. Pixel 9 ve 9 Pro’nun, iPhone 16 serisiyle rekabet edebilmek için 6,4 inç ve 6,9 inç’e çıkacağı tahmin ediliyor. Pixel Fold 2’nin dahili ekranı da 7,6 inç’ten büyük olabilir.

Ancak Google, büyük ekran arayışında yalnız değil gibi görünüyor. Önceki raporlar, Apple’ın 2024 yılında piyasaya süreceği iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde 6,3 ve 6,9 inç ekranlara yer vereceği söyleniyor. Şu anda Pro ve Pro Max’in sırasıyla 6,1 inç ve 6,7 inç ekranla geldiğini belirtelim.

Ancak bu cihazların piyasaya çıkmasına bir yıldan fazla süre olduğunu hatırlatalım. Google’ın Pixel 9 ile daha büyük ekranlara geçiş yapması, akıllı telefonların kullanım şeklini de değiştirebilir.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz