Zahmet etmeseydiniz: Google Keep uygulaması yıllardır beklenen özelliğe nihayet kavuşuyor!

0

Google tarafından 2013 yılında kullanıma sunulan ve en iyi not alma uygulamaları arasında yer alan Google Keep, uzun bir süredir merakla beklenen Metin Biçimlendirme seçeneklerine nihayet kavuşuyor.

Android için Google Keep, Metin Biçimlendirme seçenekleri alıyor!

Android, iOS ve Web platformunda kullanılabilen Google Keep, hiç şüphesiz en kullanışlı uygulamalar arasında yer alıyor. Zira uygulama sayesinde tek bir dokunuş ile hızlıca not alabiliyorsunuz.

Google Keep metin biçimlendirme

Sesli notlar alabiliyor ve hatırlatıcılar da oluşturabiliyorsunuz. Bu özellikler de çoğu kullanıcının günlük kullanımı için yeterli oluyor. Google tarafından paylaşılan bilgilere göre uygulamaya yeni gelen Metin Biçimlendirme seçenekleri sayesinde Google Keep, çok daha işlevli bir hal alıyor.

İlginizi Çekebilir – Google’dan Android telefonlar için arayüz güncellemesi! İşte yeni tasarım

Google Keep’in Android sürümü, yıllardır beklenen ve rakip uygulamalarda halihazırda var olan Metin Biçimlendirme seçeneklerine geç de olsa kavuşuyor. Kullanıcılar, bundan böyle not içerisinde diledikleri kısımları kalınlaştırabilir veya italik hale getirebilir.

Google Keep metin biçimlendirme

Google’ın aktardıklarına göre yeni Metin Biçimlendirme seçenekleri kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Bu bağlamda, güncelleme alıp almadığınızı Play Store uygulaması üzerinden kontrol etmenizde fayda var.

Google, son aylarda Keep uygulaması üzerindeki çalışmalarını artırdı. Zira teknoloji devi, bu yılın başlarında ana ekran için yeni bir widget kullanıma sundu. Öte taraftan şirket, notunuzdaki değişiklikleri görebilmeniz için sürüm geçmişi özelliği üzerinde de çalışmalarını halen sürdürüyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Keep için kullanıma sunulan Metin Biçimlendirme özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz