Google’dan Android telefonlar için arayüz güncellemesi! İşte yeni tasarım

0

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, Android için kullanıma sunduğu uygulamalarını güncel tutmaya devam ediyor. Son olarak şirket, telefondaki varsayılan arama uygulamasına göre daha fazla işleve sahip Google Telefon için arayüz değişikliğine gidiyor.

Google Telefon uygulamasının arayüzü değişiyor!

Google’ın yeni güncellemesi, Telefon uygulamasının arama sırasındaki arayüzünde birtakım tasarım değişiklikleri getiriyor. Aşağıdaki görsel üzerinden yeniliklere yakından bakalım. Arayan kişinin resmini, adını ve telefon numarasını gösteren kısımlarda herhangi bir değişiklik görmüyoruz.

Google Telefon

En büyük değişiklik aşağıdaki yerleşimde yer alan butonlarda oldu. Artık aramayı durdurma, video görüşmesi ve aramaya kişi ekleme seçenekleri, Daha Fazla anlamına gelen üç nokta butonuna basıldığında gösterilecek. Böylelikle diğerlerine kıyasla daha az kullanılan bu seçenekler, ekranda gerekmediği taktirde yer almayacak.

Google açıkladı: Android telefonlar daha güvenli olacak! Peki nasıl?

Gelelim bir diğer değişikliğe. Google Telefon ile görüşme yaptığınız sırada başka bir uygulama kullandığınızda artık üstteki durum çubuğunda görüşme süresini gösteren bir gösterge yer alacak. Bundan önce kayan çağrı düğmesi vardı. Ancak bu kolay basılamaması nedeniyle kullanıcı deneyimini oldukça kötü etkiliyordu.

Google Telefon

Google Telefon uygulamasının yeni arayüzü şu anda test edilmesi amacıyla beta kullanıcıları için yayınlandı. Herkesin kullanımına sunulacağı tarih ise belirsizliğini koruyor. Tahminler, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara yayınlanacağı yönünde.

Google, son zamanlarda birçok mobil uygulamanın arayüzünde değişikliğe gitti. Android 12 ile hayatımıza giren mobil tasarım konsepti Material You, şu ana kadar Google Chrome, Google Keep ve Google Dokümanlar uygulamalarında kullanıma sunuldu. İlerleyen zamanlarda ise daha fazla yayılacak.

Peki sizler Google Telefon uygulamasının yeni arayüzü hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce gerekli miydi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz