Nihayet: Google Meet, beklenen özelliğe kavuştu!

0

Teknoloji devi Google, kullanıcılara sunduğu servisler için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son olarak şirketin en çok kullanılan hizmetlerinden Meet için üçüncü taraf eklenti desteği uygulama içine eklendi.

Google Meet için uygulama içerisinde eklenti yükleyebilme özelliği geldi

Google, resmi web sitesinde yayımladığı blog gönderisi ile Meet için bir takım önemli yenilikler duyurdu. Bu yenilikler arasında üçüncü taraf geliştiriciler tarafından kullanıma sunulan eklentiler için yapılan değişiklik öne çıktı.

Google Meet için uygulama içerisinde eklenti yükleyebilme özelliği geldi

Bilindiği üzere Google Meet, üçüncü taraf eklenti desteğine sahip. Öyle ki Google Workspace Marketplace üzerinden eklenti indirebiliyorsunuz. Tabii bu kullanıcılar için pek kullanışlı bulunmuyordu.

İlginizi Çekebilir – Google’dan Meet toplantılarına yapay zeka dopingi!

Zira görüşme sırasında başka bir web sitesine giriş yapmak başlı başına uğraştırıcıydı. Google, nihayet bu duruma bir çözüm getirdi. Şirket, yaptığı duyuru ile artık Google Meet’ten ayrılmadan üçüncü taraf eklentilerin indirilebileceğini ve kullanılabileceğini açıkladı.

Google Meet’i sıkça kullanan kişiler için önemli olan bu özellik, yavaş yavaş kullanıma sunulmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde daha fazla kişi için yayınlanması bekleniyor. Eğer yenilik henüz size ulaşmamış ise, beklemenizde fayda var.

Bunun sıra 2022’de duyurulan güncellemeyle Miro, Google Meet’e doğrudan entegre oldu. Kullanıcılar, bundan böyle Meet içerisinde Miro’nun özelliklerini kullanabilir. Daha önce ayrı bir sekmede kullanılabiliyordu.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Meet için yeni eklenti özelliğini nasıl buldunuz? Sizce gerekli miydi? Fikirlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz