Google’dan Meet toplantılarına yapay zeka dopingi!

0

Google, araçlarına yapay zeka desteği eklemeye devam ediyor. Daha önce Dokümanlar için yapay zeka ile özet çıkarma özelliği sunan şirket, şimdi de Meet’e el attı. Buna göre Meet görüşmelerinde yapay zeka ile arka plan oluşturabileceksiniz. Tek yapmanız gereken nasıl bir arka plan istediğinizi komut olarak yazmak olacak.

Google Meet, yapay zeka ile arka plan oluşturmanıza izin verecek

Pandemi sonrasında oldukça hızlı büyüyen çevrim içi toplantı furyası, sahte arka planlar ile de gündem oldu. Birçok kişi bulunduğu ortam yerine ofis veya kafe tarzı yerleri arka plan olarak seçiyor. Ancak yapay zeka ile kendi arka planınızı yaratabileceksiniz.

Google meet yapay zeka

Google tarafından sunulan örneklerde “Lüks beyaz oturma odası” veya “Büyülü orman illüstrasyonu” gibi çeşitli komutlar yer alıyor. PaLM 2 yapay zeka modeline dayanan bu sahte arka planı, daha sonra kullanmak üzere de kaydedebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca “Gerçekçi”, “İllüstrasyon” veya “Özgün” gibi farklı stiller arasında seçim yapabiliyor.

ChatGPT’nin paralı özelliği Google Bard’a geliyor!

Yeni yapay zeka özelliği şu anda Google Workspace Labs programında yer alıyor. Yani şimdilik sadece test kullanıcılarına açık olarak sunuluyor. Bu özelliği kullanmak için kullanıcıların Görsel Efektleri Uygula > Arka plan oluştur seçeneğine tıklamaları gerekiyor.

Google daha önce yapay zeka destekli arka plan oluşturma denemelerinde bulunmuştu. Ancak ilk kez test kullanıcılarıyla paylaştığını açıkladı. Teknoloji devi ayrıca Meet için emoji tepkileri, katılımcıların görüntülerini tek tek duraklatma, eğitim odaklı görüşmeler için video-görüntü eşleştirme özelliklerini de kullanıma açtı.

Özellikle küresel salgından sonra popülerliği artan görüntülü görüşme uygulamaları, yapay zekalı özellikleri test ediyor. Google ise kullanıcılarını memnun etmek ve görüşmeleri daha canlı hale getirmek için bu özellikler üzerinde çalışıyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz