Google’dan hareket halindeyken konuşmayı kolaylaştıran özellik!

0

Çevrim içi görüşmeler pandemi sonrasında hayatımızın her alanına dahil oldu. Google ise bu konuda kullanıcıların daha rahat online toplantılar yapabilmesi adına Google Meet için On-the-Go (Hareket Halinde) modunu sundu. Bu özellik, yürüyorken toplantılara daha rahat şekilde katılmanızı sağlayacak.

Google Meet, güvenli yürüyüş için “On-the-Go” modunu sundu

Google Meet, hareket halindeyken kontrol etmesi zor ve dikkat dağıtıcı bir arayüze sahip. Google ise bu durumunda farkında olduğunu göstererek daha minimalist bir tasarıma geçiş yapıyor. On-the-Go moduna geçiş yapan kullanıcılar, hareket halindeyken de toplantılara katılabilecek.

Google Meet’te yer alan yeni özellik, oldukça basit bir arayüz sunuyor. Ayrıca Google, “On-the-Go” modunu etkinleştirmek için iki seçenek sunuyor. Meet, telefonun hareket sensörlerini kullanarak bir kullanıcının yürüdüğünü algılarsa doğrudan bu moda geçiş yapıyor. Alternatif olarak kullanıcılar bunu manuel olarak da etkinleştirebilir.

Google, yeni Android TV için testlere başladı! İşte gelecek özellikler!

“On-the-Go” modu etkinleştirildiğinde, Google Meet kullanıcının kamerasını kapatacak ve diğer katılımcıların videolarını da göstermeyecek. Bu arayüzde sadece Sessize Alma, Ses (Bluetooth, hoparlör arasında geçiş yapma) ve El Kaldırma gibi işlevler sunulacak.

Kullanıcılar tekrar sabit bir yere geçtiklerinde ise “On-the-Go’yu Kapat”a basarak normal arayüze dönebilecek. Ayrıca Google, durduğunuzu anladığında da bunu otomatik olarak yapacak.

Bu yenilikçi özellik, hareket halindeyken toplantıya katılmak zorunda kalan kullanıcılar için büyük yenilik sunuyor. İlk olarak sadece Android’de kullanılabilir olacak On-the-Go’nun iOS’a ne zaman geleceği belirsiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz