Elon Musk şimdi de WhatsApp’a rakip olmak istiyor!

0

Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter (veya X), mesajlaşma özelliklerini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda bir süre önce iOS için duyurulan sesli ve görüntülü arama özelliği artık Android Twitter uygulamasında da kullanılabilir olacak.

Twitter Android uygulamasında sesli ve görüntülü arama olacak

Twitter’da çalışan bir mühendis tarafından yapılan paylaşımda, son Android güncellemesiyle birlikte sohbet deneyiminde artış yaşanacağı belirtildi. Kullanıcıların uygulamada sesli ve görüntülü arama yapabilmelerine olanak tanıdığını duyurdu.

CEO Linda Yaccarino’nun bu işlev hakkında konuşmasının ardından, Ekim ayında iOS’ta devreye alınmıştı. Ocak ayı itibarıyla Android uygulamasında da sesli ve görüntülü arama mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir – Samsung, Galaxy AI alacak modeller için ilk açıklamayı yaptı!

Ancak bu özellik, yalnızca ödeme yapan X Premium aboneleri için kullanılabilir olacak. X’teki diğer birçok özelliğe benzer şekilde, arama yapmak aylık abonelik gerektiriyor. Ancak tüm kullanıcıların arama alabileceğini ve uygulama içerisinde konuşabileceğini belirtelim.

Uygulamanın gizlilik ayarlarında; rehber, takip edilen kişiler veya doğrulanmış profiller arasında seçim yaparak arama yapılabilecek kişileri kontrol etmek mümkün olacak. Bu, kullanıcılara platformdaki erişilebilirlikler üzerinde ayrıntılı kontrol sağlıyor.

Bu hamle aslında Musk’ın X platformunu “her şey uygulaması” haline getirme hedefinin bir parçası. Daha önce tartışılan özellikler arasında ödeme hizmeti ve yapay zeka araçları bulunuyor.

Öte yandan Musk, geçtiğimiz ay verdiği bir röportajda pazarlamacılara X’ten “defolup gitmelerini” söyledi. Bu durum sonrasında ise birçok reklamveren, X’ten çıkış yapmaya karar verdi. Bu da platformun gelirlerini etkiliyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz