Google, “ne yazsam” derdini yapay zeka ile bitirecek!

0

Google uzun süredir Mesajlar uygulaması aracılığıyla sohbet deneyimini geliştirmeye çalışıyor. Şirket, geçtiğimiz yıl duyurduğu Smart Reply (Akıllı Yanıt) özelliğine Bard sohbet botunu entegre ediyor. Magic Compose isimli yenilik sayesinde ailenize veya arkadaşlarınıza yapay zeka ile hızlı yanıtlar verebileceksiniz. İşte Google Mesajlar için Bard yeniliği.

Google Mesajlar, Bard ile otomatik mesaj atacak

Google, otomatik mesaj yanıtlama özelliğini genişletiyor. Magic Compose adlı çok yönlü yapay zeka sistemi üzerinde çalışıyor. Bu özellik, kullanıcılara farklı tonlarda bir otomatik yanıt yelpazesi sunmayı amaçlıyor.

Magic Compose henüz test aşamasında olsa da, sınırlı sayıda kullanıcı için erişime açıldı. Bu durum, hem Bard’ın hem de Mesajlar uygulamasının kullanım alanını genişletecek gibi görünüyor.

Google’dan Android 13 için kritik güncelleme! İşte yeni özellikler

Android Police’in raporlarına göre Google, yeni aracı doğrudan Mesajlar’a entegre edecek. Böylece SMS veya RCS yoluyla yapılan sohbetlerde kişiselleştirilmiş deneyim almak mümkün olacak. Magic Compose ayrıca ne yazacağını bilmeyecek kullanıcılar için de yanıtlar oluşturabilecek.

Magic Compose, mesajlaşma uygulamasındaki emoji düğmesinin yanında kalem simgesiyle erişilebilir olacak. Etkinleştirildiğinde ise kullanıcılara resmiden daha samimiye doğru farklı tonlarda yanıtlar sunacak. Kullanıcılar ayrıca isterlerse yapay zekanın mesajlarını kişiselleştirebilecek.

Magic Compose’u gösteren ekran görüntüleri, potansiyel gücünü ve kullanışlılığını ortaya koydu. Ancak genel kullanıma açık olmadığını ve beta sunucularda test edildiğini belirtelim.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz