Google Mesajlar, WhatsApp’ta bile olmayan bir özellik alıyor!

0

Google, Mesajlar uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. RCS desteği sayesinde bir süredir WhatsApp ile yarışır hale gelen Google Mesajlar, şimdi de ses kayıtları için gürültü engelleme özelliğini kullanıma sundu. Bu da kullanıcıların çok daha net sesli mesajlar göndermesine kapı aralıyor.

Google Mesajlar için gürültü engelleme desteği

Google Mesajlar’ın son beta sürümünde kullanıcıların ses kayıtları oluştururken arka plan gürültüsünü azaltabileceği ortaya çıktı. Güncellenen ses kaydetme arayüzü, gürültü engelleme özelliğini açıp kapatmak için yeni bir düğmeye yer veriyor.

Bu buton etkinleştirildiğinde ise ses kaydındaki dikkat dağıtıcı ortam sesleri filtreleniyor. Bu, ortamdan bağımsız olarak konuşmaların net bir şekilde duyulmasına yardımcı olacak.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp, ChatGPT benzeri yapay zeka botu alıyor!

Sesli mesajlarda genellikle trafik, sirenler, kalabalıklar ve hatta rüzgar gibi arka plan gürültüsü bulunuyor. Bu durum ise sesin anlaşılmasını ve sağlıklı bir iletişim kurulmasını zorlaştırıyor.

Google ise yapay zeka destekli gürültü engelleme sayesinde kaydı gerçek zamanlı olarak analiz edecek ve parazit sesleri engelleyecek. Beta test kullanıcılarından gelen raporlara göre, ses kalitesinden ödün vermeden ortam gürültüsünü büyük ölçüde azaltıyor.

Özelliğe yeni bir ses kaydına başlarken erişilebiliyor veya gürültü seviyesine bağlı olarak kaydın ortasında açılabiliyor. Ancak şimdilik beta uygulamasında sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz