WhatsApp, ChatGPT benzeri yapay zeka botu alıyor!

0

Yapay zeka destekli özellikler üzerinde çalışan son platform WhatsApp oldu. Mesajlaşma uygulaması, ana sayfada özel bir kısayol düğmesi sunarak yapay zeka destekli sohbet botunu test etmeye başladı.

WhatsApp, yapay zekalı sohbet botu için kısayol sunmaya başladı

Meta’ya ait WhatsApp, geçtiğimiz ay ABD’deki bazı kullanıcılarda yapay zeka destekli sohbet testleri sunacağını açıkladı. Şirketin sohbet botuna erişim sağlayan kısayol düğmesi artık Android için WhatsApp beta uygulamasında kullanılabilir durumda.

Yeni sohbet düğmesi, sohbetler sekmesinde yer alıyor. Kısayola tıklamak ise kullanıcıların gerçek bir kişiyle konuşmadan, yapay zeka destekli botlar ile sohbet etmelerini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp’ta yeni dönem! Yedekleme için yakında para istenebilir

Meta bir süre önce Meta AI adlı asistanını tanıttı. Bu asistan, yapay zeka üzerinden DALL-E gibi görseller üretebilecek ve sorulara ChatGPT gibi cevap verebilecek. Ayrıca yapay zeka ile karakterler oluşturabilecek.

Yapay zeka destekli botun amacı özel sohbetlere erişimi daha kolay hale getirmek. Farklı kişiliklerde sohbet botlarına sahip Henüz sınırlı bir grupla test aşamasında olsa da, kısayol düğmesinin test edilmesi WhatsApp’ın bu özelliği öne çıkarmak istediğini gösteriyor.

Öte yandan WhatsApp bir süre önce Android için yedeklemenin kullanıcının Google Drive hesabına yapılacağını açıkladı. Bu da Google’ın ücretsiz Drive hesaplarına tanımladığı 15 GB’lık kapasitenin zamanla dolacağı anlamına geliyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz