Bu tasarımla çok konuşulur: Google Pixel 7a görselleri sızdı!

0

Google, önümüzdeki ay düzenlenecek I/O 2023 etkinliğinde bir dizi yeni yazılım ve ürününü duyuracak. Bu ürünler arasında orta sınıf Pixel 7a’nın da yer alması bekleniyor. Pixel serisinin uygun fiyatlı modeli olacak Pixel 7a görselleri ise lansman öncesinde ortaya çıktı. Son sızıntı, cihazın yeni bir renk seçeneğine sahip olacağını gösteriyor.

Google Pixel 7a tasarımı ve yeni renk seçeneği sızdı

Pixel 7a, bir önceki serinin iki tonlu kaplamasını kullanmayacak gibi görünüyor. Google, yeni cihazın arka kaplamasını tek renk olacak şekilde tasarladı. Beyaz ve koyu gri renklerine ek olarak, yeni bir açık mavinin de görücüye çıkacağı iddia edildi. Ancak tasarım açısında geçen yılın amiral gemisi Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu takip edecek.

Pixel 7a’nın arkası, Pixel 7 serisinin cam panelinden farklı olarak metal veya plastikten yapılmış gibi görünüyor. Ayrıca kamera modülü de uçtan uca olacak şekilde genişletildi. Cihazın ön tarafında ise ekrana gömülü selfie kamerası dikkat çekiyor. Ancak alt taraftaki kalınlık devam ederken, kenarların düz olacağı düşünülüyor.

Android 14 ve dahası: Google I/O 2023’te neler duyurulacak?

6.1 inç OLED ekrana sahip olacağı belirtilen Pixel 7a’nın sağ taraftaki yine iki buton olmaya devam edecek. Üstte güç butonu yer alacakken, hemen altında daha uzun ses açma/kısma butonu bulunacak.

Daha önceki sızıntılar, Pixel 7a’nın 64 Megapiksel ana kamera ve 12 Megapiksel ultra geniş sensörle geleceğini gösterdi. Ek olarak 8 Megapiksel selfie kamerası ekrana gömülü olarak gelecek. Orta sınıf cihaz, yeni Tensor G2 yonga setinden güç alacak ve önceki modelden daha büyük bir pil kapasitesine sahip olacak.

YouTube video

Google, Pixel 7a’nın fiyatı hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı, ancak 449 dolara satışa sunulan Pixel 6a’dan çok daha pahalı olmayacağını düşünüyoruz. Yeni Pixel modellerinin Google I/O 2023’te duyurulacağını hatırlatmak gerekiyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz