Ekranı en iyi akıllı telefon belli oldu! (iPhone ve Xiaomi değil)

0

Geçtiğimiz haftalarda Google, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerini görücüye çıkardı. Her ikisi de OLED ekrana sahip olan cihazlar, ekranı en iyi akıllı telefonlar olarak birinci sıraya oturdu. Bu da iPhone 15 ve Xiaomi 13T’nin geri planda kaldığını gösteriyor.

Ekranı en iyi akıllı telefonlar Google Pixel 8 serisi

DxOMark tarafından yapılan testler, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun en iyi ekrana sahip olduğun ortaya koydu. Rapora göre bu cihazlar, şimdiye kadarki herhangi bir akıllı telefonda görülen en iyi ekrana sahip.

Google Pixel 8

Pixel 8 serisi DxOMark’ın testlerinde 154 puanlık bir ekran puanı elde etti. Daha yüksek tepe parlaklığı ve değişken yenileme hızı teknolojisi gibi farklı özelliklere sahip olmasına rağmen, Pixel 8 Pro da 154 puan almış durumda.

İlginizi Çekebilir – Huawei, ABD’yi tanımıyor: İşte Apple’ı yerle bir edecek yeni plan!

Karşılaştırma yapmak gerekirse en yakın rakibi iPhone 15 serisinin 145 puanı bulunuyor. Ayrıca üçüncü sıradaki Xiaomi 13T ise 129 puana sahip.

DxOMark, Pixel 8 serisini farklı aydınlatma koşullarında oldukça başarılı ekran okunabilirliğine sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca ekran renklerinin doğrulu ve HDR video deneyimi dikkat çekti.

YouTube video

Ancak önceki yıllarda bu cihazın selefleri olan Pixel 7 ve Pixel 6 modelleri, 599 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı. Fakat bu yıl, 7 senelik güncelleme desteği ve global enflasyonun da etkisiyle fiyat 699 dolara yükselmiş durumda.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz