Google, Pixel 8 ile bu tasarımdan vazgeçiyor!

0

Android dünyasının demirbaş modellerinden biri olacak Pixel 8 ailesi, tasarımda önemli bir değişikliğe gidiyor. Ortaya çıkan yeni çizim görüntüleri, Google Pixel 8 Pro’nun düz ekran ve daha yuvarlak köşelere sahip olacağını gösteriyor. İşte Google Pixel 8 serisi hakkında tüm bildiklerimiz.

Google Pixel 8 Pro düz ekran ile gelecek

Pixel 8 Pro, 2023 yılının en çok beklenen akıllı telefonlarından biri olmaya devam ediyor. Son sızıntılar ise tasarımı hakkında bazı ilginç detaylar sağladı. CAD çizimleri, Pixel 8 Pro’da yer alacak ekranın, Pixel 7 Pro’ya kıyasla düz olacağını gösterdi. Google, Pixel 8 ailesinde daha yuvarlak köşelere geçiş yapacak.

Pixel 8 Pro’nun tasarımındaki en dikkat çekici değişikliklerden biri, daha az kavisli ekran kenarları oldu. CAD çizimlerine göre, yeni cihazın köşeleri de çok daha yuvarlak olacak. Uzmanları ilk yorumları, Pixel 7 Pro’ya kıyasla daha rahat bir kullanıcı deneyimi sağlayacağı yönünde.

İlginizi Çekebilir – Google Pixel Fold yolda! İlk gerçek görüntüsü sızdırıldı

Samsung’un son yıllarda kavisli ekranlardan uzaklaşarak daha sert çizgilere sahip modeller geliştirdiğini biliyoruz. Bu yüzden Pixel 8 Pro’da yer alan ekran panelinin tedarik ortağı Samsung olacak gibi duruyor. Ancak karşılaştırma çizimlerinin yalnızca yuvarlatılmış köşeleri gösterdiğini, gerçek ürünün çerçevelerine yer vermediğini belirtmekte fayda var.

Pixel 8’in ekranı da benzer şekilde yuvarlatılmış köşelere sahip olacak. Pixel 8’in düz ekrana sahip olmaya devam edeceğini belirtelim.

Buna ek olarak Google’ın son zamanlarda katlanabilir Pixel Fold modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Bir Reddit kullanıcısı, Google çalışanı olduğunu düşündüğü birinin Pixel Fold kullandığını iddia etti. New York City’deki bir metroda yakalanan görüntü, katlanabilir cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağını ortaya koydu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıda belirtmeyi unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz