Google Pixel Fold yolda! İlk gerçek görüntüsü sızdırıldı

0

Katlanabilir akıllı telefon pazarına Samsung hakim. Ancak Google başta olmak üzere birçok üreticinin çalışmalarına hız kattığını biliyoruz. Söylentiye göre Samsung’un pazar hakimiyeti, Google Pixel Fold’un piyasaya sürülmesiyle değişebilir. Sosyal medyada ortaya çıkan son görüntü, Pixel Fold’un ilk gerçek hali olduğunu iddia ediyor.

Google çalışanı, Pixel Fold kullanırken görüldü

Bir Reddit kullanıcısı, Google çalışanı olduğunu düşündüğü birinin Pixel Fold kullandığını iddia etti. New York City’deki bir metroda yakalanan görüntü, katlanabilir cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağını ortaya koydu. Reddit’teki fotoğraflar oldukça bulanık olsa da, telefonun dış kısımda ince çerçevelere sahip olacağı ve lacivert veya siyah renkle geleceği ifade edildi.

Reddit’e yüklenen görüntülerden cihazın detaylarını ayırt etmek zor. Ancak bir fotoğraf, Samsung’un katlanabilir ekranlarına kıyasla çok daha büyük bir dış ekrana sahip olacağını görüyoruz. Fotoğraftaki cihaz gerçekten Pixel Fold ise piyasaya sunulmayacağı neredeyse hazır olduğunu söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir – Android 14 ve dahası: Google I/O 2023’te neler duyurulacak?

Daha önceki söylentiler, katlanabilir telefonun sonbaharda Pixel 8 ailesiyle birlikte satışa sunulacağını ileri sürüyordu. Ancak Google’ın cihazlarını beklenmedik zamanlarda tanıttığını da biliyoruz. Bu yüzden 10 Mayıs’ta yapılacak Google I/O 2023 etkinliğinde Pixel Fold’u resmi olarak görebiliriz.

Şubat ayında çıkan başka biri iddia, katlanabilir cihazın 7,67 inçlik iç ekrana yer vereceğini söylüyordu. ShiftDelete.Net’in haberine göre, iç çerçeve kalınlığı 5 mm civarında olacak. Ek olarak Pixel Fold, 5.79 inçlik dış ekranla kullanıcılara sunulacak. Modelin altında ve üstünde hoparlör ızgaralarının olduğu belirtiliyor.

Daha önceki raporlara göre Pixel Fold akıllı telefon, rakibi olarak görülen Samsung Galaxy Z Fold 4’ten daha ağır olacak. Yani Pixel Fold’un Z Fold 4’ten daha büyük bir bataryaya sahip olacağını söyleyebiliriz. Samsung Z Fold 4’ün 4.400 mAh batarya ile geldiğini hatırlatmak gerekiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıda belirtmeyi unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz