iPhone 15 katili mi? Google Pixel 8 performans sonuçları yayınlandı!

0

Google geçtiğimiz haftalarda Pixel 8 serisini tanıttı. Bu akıllı telefonlar gücünü Tensor G3 çipinden alıyor. Önceki işlemcilere göre önemli bir revizyonu temsil eden Tensor G3, yapay zeka yetenekleriyle ön plana çıkıyor. Peki Google Pixel 8 Pro serisinin gerçek performansı nasıl?

Google Pixel 8’deki Tensor G3 başarılı, ancak yeterli değil

Google, Tensor G3 ile bir Arm Cortex-X3 performans çekirdeği ve dört verimlilik çekirdeği içeren tamamen yeni bir yapılandırma kullanıyor. Bununla birlikte, performans testleri ise Tensor G3’ün grafik performansı gibi önemli alanlarda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ile nispeten yarışıyor.

google pixel 8

Geekbench testlerine göre Tensor G3, en yüksek CPU performansında Snapdragon 8 Gen 2’den yaklaşık yüzde 16 düşük puan aldı. Grafik yeteneklerinde ise 8 Gen 2, saniyede yüzde 30’un üzerinde daha yüksek GPU kare sayısı ile zirvede.

İlginizi Çekebilir – Google artık her uygulamayı kurmanıza izin vermeyecek!

Grafik skorlarında Snapdragon saniyede 27’den fazla FPS üretirken, Tensor G3 ise 10 FPS’nin altında kaldı. Bu da aradaki farkı daha da açtı. Google’ın Qualcomm ve Apple Silicon gibi rakipleri karşısında geride olduğunu gösteriyor.

Yeni G3 çipinin dikkat çeken tek noktası, grafik ağırlıklı 3DMark Wild Life Extreme testindeki CPU hızları oldu. Yine de, Pixel 8 Pro’nun uygulama başlatma hızları da iPhone 15 Pro Max gibi rakipleriyle yarışabilecek seviyede değil.

Google’ın genel olarak Tensor çipinde önemli adımlar attığını, ancak Snapdragon CPU ve Adreno GPU’lara kıyasla hala geride olduğunu söylemek mümkün. Ancak saf Android yazılımı ve üstün yapay zeka yetenekleriyle öne çıktığını göz ardı etmemek gerekiyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz