Google Pixel 8a resmen onaylandı!

0

Google, bir sonraki orta sınıf Pixel 8a modelinin geliştirilmekte olduğuna dair ilk resmi onayı verdi. Pixel cihazları için yayınlanan son Android güncellemesi, pil detaylarıyla birlikte Pixel 8a’yı da doğruladı.

Google Pixel 8a, batarya istatistiklerini gösteren ilk cihaz olacak

Android 14 QPR1 güncellemesinde Google, şarj döngüsü sayısını ve pilin üretim tarihi gibi bilgileri göstereceğini açıklamıştı. Android için genişletilmiş pil istatistikleri, Mart 2024 güncellemesinde herhangi bir açıklama yapılmadan kayboldu.

Pil istatistiklerinin kaybolduğu sorularına yanıt olarak Google, bu sayfanın yeni modeller için geçerli olacağını bildirdi. Yani pil istatistikleri yalnızca Pixel 8a ve diğer Pixel cihazlarında desteklenecek.

İlginizi Çekebilir – Apple, iPhone kullanıcılarını Android’e taşıyor!

İstatistiklerin satışta olan Pixel modellerinde geçici olarak görünmesinin nedeni ise belirsizliğini koruyor. Ancak Google, pil sağlığı bilgilerini genişletmeyi planlıyor. Şirket, sayfanın özellikle Pixel 8a ve sonraki cihazlar için etkinleştirileceğini açıkladı.

Bu ayrıca Google’ın Pixel 8a’nın geliştirilmekte olduğuna dair ilk resmi onayı verdiği anlamına geldi. Orta sınıf Pixel’in Mayıs ayında Google I/O’da tanıtılması ve önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Rapora göre Pixel 8a; 128GB ve 256GB olmak üzere iki depolama varyantıyla gelecek. 128GB’lık modelin fiyatı 570 euro ve 256GB versiyonun ise 630 dolar olacağı söyleniyor. Hatırlatmak gerekirse Pixel 7a 128GB konfigürasyonu 499 euro’dan piyasaya sürülmüştü.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. Görüşleriniz bizim için değerli.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz