Uygun fiyatlı olacaktı! Google Pixel 8a zamlı geliyor

0

Google, bir sonraki orta sınıf akıllı telefonu Pixel 8a modelini önümüzdeki aylarda duyuracak. Resmi lansman öncesinde ise cihazın bazı detayları ortaya çıktı. Pixel 8a’nın konfigürasyonları, renk seçenekleri ve fiyatlandırması hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

Google Pixel 8a 570 euro’dan başlayabilir

Rapora göre Pixel 8a; 128GB ve 256GB olmak üzere iki depolama varyantıyla gelecek. 128GB’lık modelin fiyatı 570 euro ve 256GB versiyonun ise 630 dolar olacağı söyleniyor. Hatırlatmak gerekirse Pixel 7a 128GB konfigürasyonu 499 euro’dan piyasaya sürülmüştü.

Renk seçenekleri açısından Pixel 8a dört renkte gelebilir. Bunlar arasında Obsidian (siyah), Porcelain (beyaz), Bay (açık mavi) ve Mint (açık yeşil) yer alıyor. Ancak, dört rengin her iki varyant için satışa sunulup sunulmayacağı belli değil.

Google “balonu” patladı! CEO kovulacak mı?

Kaynaklar ayrıca Pixel 8a’nın Tensor G3 çipinden güç alacağını iddia ediyor. Ancak bu yonga setinin, Pixel 8 ve 8 Pro’da kullanılan modele kıyasla hız aşırtmalı olarak geleceği belirtildi. Öte yandan 8GB RAM’den güç alması ve 27W hızlı şarjı desteklemesi bekleniyor.

Önceki sızıntılar Pixel 8a’nın 6,1 inç OLED ekrana sahip olacağını ve 152,1 x 72,6 x 8,9 mm ölçülerinde olacağını ortaya koydu. Diğer özelliklerin şu anda belirsiz olduğunu hatırlatalım.

Raporda Google’ın Pixel 8a modelini Nisan veya Mayıs ayında duyurabileceği belirtiliyor. Mayıs ayında Google I/O 2024 düzenleneceğini de hatırlatmak gerekiyor. Bu cihaz, Pixel 8 serisine daha uygun fiyatlı orta sınıf bir seçenek ekleyecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz