Google’ın sürpriz telefonu yolda!

0

Google, Pixel ailesini genişletmeye devam ediyor. Bu yıl içerisinde bütçe dostu Pixel 8a ve Pixel 9 serisini görücüye çıkaracak Google, yeni sertifikalar alıyor. Son olarak GH2MB model numaralı bir cihazın batarya özellikleri sızdırıldı.

Google Pixel 9 serisinde 5,000 mAh batarya mı olacak?

GH2MB model numaralı yeni bir Google akıllı telefonu, UL Demko sertifikasında görüldü. Cihazın 4,942mAh (veya doğrudan 5,000 mAh) kapasiteli bir batarya ile geleceğini doğruluyor.

Büyük pil kapasitesi, gizemli cihazın bütçe odaklı Pixel 8a olma ihtimalinin düşük olduğuna işaret ediyor. 4,942mAh boyutunda bir batarya, Google’ın amiral gemisi Pixel 9 serisine enerji verecek gibi duruyor. Özellikle daha büyük güç paketleri talep ettiği bilinen Pro modellerine yönelik beklentilerle uyumlu.

İlginizi Çekebilir – Google Haritalar’a yapay zeka dopingi! Klasik aramalara son

Sertifikanın, katlanabilir Google Pixel Fold 2 ile ilgili olması da mümkün. Ancak listede yer alan GH2MB model numarasının tam olarak hangi Google cihazına ait olduğu belirtilmedi.

Google’ın bu yılın Mayıs ayında Pixel 8a modelini tanıtması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde sızan Pixel 8a’ya ait olduğu düşünülen kutu, cihazın siyah renkli versiyonunu gösterdi. Kutunun arkasında, Pixel 8a’nın çift kamera kurulumu göze çarpıyor. Daha önce sızdırılan 152,1 x 72,6 x 8,9 mm boyutları, yuvarlak kenarlı akıllı telefonun görüntüleriyle uyumlu duruyor.

Öte yandan Google’ın Tensor G4 olarak adlandırılacağı düşünülen yeni bir Tensor çipi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Tensor G3’teki dokuz çekirdekten daha az, sekiz çekirdekli bir yapılandırmayla Geekbench’te görüldü. Yonga setinin Pixel 9 serisinin yanı sıra Pixel Fold 2’ye güç vermesi bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz