Android için kamera performansını artıran yeni güncelleme!

0

Google kısa bir süre önce Pixel modellerine birden fazla konuda performans artışı sağlayan aylık güncellemesini yayınladı. Android 13 için Nisan güncellemesi, şu anda birçok model için erişime açılmış durumda. Bildirilen cihazlar Pixel 4a’dan başlıyor ve Pixel 7 ailesine kadar uzanıyor.

Pixel modelleri Android 13 Nisan güncellemesini alıyor

Android 13 Nisan güncellemesi, bu ayın güvenlik paketinin yanı sıra bir dizi yenilik getiriyor. Google’ın açıklamasına göre, cihazın kamera performansında bazı önemli iyileştirmeler yaşanacak. Örneğin Pixel 7 Pro, makro odak modunda çok daha kolay otomatik odak yapabilecek. Ek olarak güncelleme Pixel 6 ve Pixel 7 ailesinde görülen bir USB cihazı veya aksesuar bağlandığında sistemin kararsız hale gelme sorununu çözüyor.

Nisan paketinin getirdiği bir diğer önemli gelişme ise kablosuz kulaklık ve hoparlör gibi aksesuarların kendi kendine eşleşmeme sorununu gidermek olacak. Google, Pixel modellerindeki birden fazla Bluetooth hatasının bu güncellemeyle giderdiğinin altını çiziyor. Pixel kullanıcıları Bluetooth performansında artış yaşayacak.

Telefonunuz ele geçirilebilir: Android için kritik güncelleme!

Yeni güncellemenin Pixel 4a, Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için dağıtıma çıktığı ifade edildi. Yeni paketin cihazınızda kullanılabilir olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar > Sistem Güncellemesi yolunu izleyin. Nisan paketini alan kullanıcılardan biriyseniz İndir ve Yükle’ye tıklayarak kurabilirsiniz.

Buna ek olarak Google, ayın başında Nisan güvenlik paketini dağıtıcılara gönderdiğini söyledi. Bu ay iki güncelleme yayınlayarak 69 güvenlik açığını giderdi. İlk paket, yılın başından bu yana keşfedilmiş yüksek riskli 26 açığı ele alıyor.

YouTube video

İkinci paket ise donanıma özel 41 farklı güvenlik sorununu gideriyor. Bu güvenlik sorunlarından dördü yükse dereceli olarak işaretlendi ve dördü de Qualcomm ürünlerini etkiliyor. Android Nisan 2023 güvenlik güncellemeleri, üreticiler aracılığıyla dağıtıma çıkacak.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz