Android telefonlardaki zil sesi kabusu geri döndü!

0

Google’ın Pixel modelleri uzun yıllardır kaliteli kameraları ve yenilikçi özellikleriyle ön plana çıkıyor. Ancak birden fazla modelde görülen zil sesi hatası, kullanıcıları endişelendirmeye başladı. Raporlara göre, Pixel telefonlardaki zil sesi seviyesi kendi kendine değişiyor. Bu hatanın diğer Android modellerine sıçramasından korkuluyor.

Google Pixel modellerin zil sesi seviyesi rastgele değişiyor

Android için zil sesi seviyesi hatası en son Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modellerinde görülmüştü. Ancak bu modellere ek olarak Pixel Fold cihazının da zil sesinde sorunlar yaşandığı bildirildi.

Kullanıcılardan gelen raporlara göre bu hata, telefonun zil sesi seviyesini rastgele şekilde değiştirmesine yol açıyor. Bu da, örneğin kütüphane gibi sessiz ortamlarda, yüksek sesli aramalar almanıza yol açıyor.

İlginizi Çekebilir – ChatGPT ve Google Asistan birleşiyor: Oppo’dan beklenmedik yapay zeka!

Kullanıcılar, çeşitli uygulamaları kullanarak farklı zil seslerini denedi. Ancak zil sesinin ayarlanması başarılı olmadı. Google konuyla ilgili açıklamada bulunmadı, ancak fabrika ayarlarına sıfırlayarak sorunun çözüldüğü bildirildi. Bu hatanın görüldüğü modellerin başında Pixel Fold, Pixel 7 ve 6 ailesi bulunuyor.

Zil sesi sorununun sebebi şimdilik bilinmiyor. Ancak diğer Android telefonlarda görülüp görülmeyeceği belirsiz. Bazı kullanıcılar, Google modellerindeki Tensor çipinden kaynaklandığını iddia etti.

android zil sesi

Bu hata bir yılı aşkın süredir devam ediyor ve Google’ın sorunu çözmek için harekete geçmesi gerekiyor. Önümüzdeki haftalarda Pixel 8 serisinin tanıtılacağını düşünürsek, “zil sesi kabusunun” bu modellere sıçraması istenmiyor.

Peki siz Android zil sesi hatası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz