Google Pixel Fold satışa çıktığı gün ekran sorunlarıyla gündemde!

0

Google’ın ilk katlanabilir akıllı telefonu Pixel Fold 27 Haziran tarihi itibarıyla satışa sunuldu. Google I/O 2023 kapsamında görücüye çıkan ve 10 Haziran’dan bu yana ön sipariş alan cihaz, nihayet kullanıcılara ulaşmaya başladı. Ancak telefonu test etmek için önceden alan bazı gazeteciler, dört günde ekranında bazı piksellerin öldüğünü ve menteşenin hantallaştığını iddia etti.

Google Pixel Fold ekranı dört gün dayanabildi

Katlanabilir akıllı telefonlar, menteşe uyumluluğu için esnek OLED panel kullanıyor. Bu paneller ise katlamayı mümkün kılan “ultra ince cam” tabakası ile kaplanıyor. Ancak Pixel Fold’da yer alan bu ultra ince cam yeterince başarılı değil gibi görünüyor. Ultra ince camın kırılganlığı ve plastik tabakanın sınırlamaları Pixel Fold’u dört günde kullanışsız hale getirdi.

Koruyucu plastik katman, OLED’in dayanıklılığı için önemli olsa da, ekranın tamamını kaplamıyor. Bu tasarım ise OLED panelinin kenarlarının korunmasız olduğunu gösteriyor.

Google Pixel 8, iPhone kullanıcılarını kıskandıracak bir yenilik alıyor!

Ayrıca Pixel Fold’un ekranındaki çerçeveler neredeyse tamamen aynı hizada. Google’a göre, telefon kapatıldığında ekranlar arasındaki boşluk olmaması ise uzun vadeli kullanımı mümkün kılacak. Ayrıca Google, bu konuda Galaxy Z Fold serisinin yapamadığını yaptığını iddia ediyor.

Pixel Fold, dışta 5,8 inç FHD+ OLED ve içte 6:5 en boy oranlı 7.6 inç OLED ekrana sahip. Katlanabilir telefon, gücünü Pixel 7 ve 7 Pro’da da kullanılan Tensor G2 yonga setinden alıyor. 12GB LPDDR5 RAM ve 256GB / 512 GB UFS 3.1 dahili depolamaya yer veriyor.

Google’ın açıklamasına göre Pixel Fold 283 gram ağırlığında. Telefonun iki ekranı da açıkken 139,7 x 158,7 x 5,8 mm boyutlarında. Katlanabilir telefonun ayrıca 4821 mAh bataryasıyla 24 saatten fazla pil ömrüne sahip olacağı belirtildi. Google Pixel Fold fiyatı 1799 dolar.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz