Google Pixel Tablet, iPad’de olmayan bir özellikle geliyor!

0

Google, önümüzdeki Mayıs ayında düzenlenecek Google I/O 2023 etkinliğinde Pixel Tablet duyurusuna hazırlanıyor. Saf Android barındırması beklenen yeni tabletin, Android dünyasına yeni bir soluk getireceği düşünülüyor. Ortaya çıkan son sızıntı ise Pixel Tablet’in Nest Hub’a dönüşeceğini gösteriyor.

Google Pixel Tablet’i baştan aşağı değiştiren stand

Google, hem taşınabilirlik hem de akıllı ekran işlevselliği sunan Nest Hub benzeri bir Pixel Tablet standı geliştiriyor. SnoopyTech tarafından paylaşılan Pixel Tablet Stand’ın görselleri, kumaş kaplı olacağını ve manyetik şarj pimleri aracılığıyla klipsleneceğini gösteriyor. Hap şeklinde olacak stand, hoparlöre de yer verecek.

Bilmeyenler için Nest Hub; kullanıcıların akıllı ev cihazlarını kontrol etmelerine, sesli komutlar ve dokunmatik ekran ile görüntülü görüşme yapmalarına olanak tanıyan bir cihaz. Geliştirilen yeni stand ise Pixel Tablet’in Nest Hub gibi kullanılmasına fırsat tanıyacak. Görsellere göre aksesuar, arkasında tek bir bağlantı noktası bulunan minimalist bir tasarıma sahip.

Pixel Tablet’in yazılımsal olarak da bazı özel ayarlara sahip olacağı bildirildi. Tablette yer alacak “Hub Modu” sayesinde Nest Hub’ın özelliklerine erişmek mümkün olacak. Bu modla birlikte kullanıcılar, tablet üzerinden tüm akıllı ev cihazlarını kontrol edebilecek.

Google’ın tabletine bir hoparlör eklemesi ve Nest Hub’a dönüştürmesi, tablet dünyasında yeni bir kapı aralayabilir. Apple’ın da iPad’i akıllı ekranlara dönüştürmenin yollarını aradığı biliniyor, ancak Google’ın en geç 2024’e kadar bu özelliği devreye alması bekleniyor.

Pixel Tablet ilk olarak Google I/O 2022’de duyuruldu, ancak henüz piyasaya sürülmedi. Android 12L ile geleceğini ve Tensor G2 yonga setinden gücünü alacağını düşünürsek, Google I/O 2023’te detaylandırılması muhtemel.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz