Kullanıcılar tepkili: Google’ın Pixel Watch için servis desteği olmadığı ortaya çıktı!

0

Teknoloji ile ilgili her alanda faaliyet gösteren Google, geçtiğimiz yıl ilk akıllı saatini tanıtarak bu pazara giriş yaptı. Bu model özellikleri ile dikkat çekip, yeni bir akıllı saat almak isteyenler için seçenek haline geldi. Fakat kısa süre önce ortaya çıkan tamir programı, tüketicilerden tepki topladı.

Google, Pixel Watch ekranı kırılırsa tamiri için destek sunmuyor

Bildiğiniz üzere pek çok akıllı telefon ve saat üreticisi, kendi ürünlerinde ekran kırılması gibi bir problem olduğunda tamir için servis desteği sunuyor. Fakat Google’ın böyle bir seçeneği olmadığı ortaya çıktı.

Google Pixel Watch tamiri

Bir Reddit kullanıcısı, platformda yaptığı paylaşımda Pixel Watch’unu düşürdüğünü ve ekranın parçalandığını belirtti. Google destek ekibi iletişime geçtiğini ifade eden bu kullanıcı, markanın yardımcı olamayacaklarını söylediğini dile getirdi.

İlginizi Çekebilir – Pixel 8 için önemli iddia: İşlemcisinin buzdan farkı olmayacak!

Öte taraftan bir başka kullanıcı ise Google destek ekibi ile görüştüğünü ve markanın müşteriye destek için herhangi bir tamir veya servis merkezine sahip olmadığını öğrendiğini paylaştı. Pixel Watch ile ilgili sosyal medya gruplarında tartışma konusu olan bu durumun ardından beklenen açıklama geldi.

Google Pixel Watch tamiri

Bir Google sözcüsü, ABD’li basın kuruluşu TheVerge’e yaptığı açıklama ile şirketin şu anda Pixel Watch için tıpkı kullanıcıların da söylediği gibi herhangi bir onarım seçeneği sunmadığını doğruladı. Akabinde yetkili kişi, akıllı saat hasar görürse müşterilerin tek seçeneğinin yeni bir Pixel Watch satın almak olduğunu da sözlerine ekledi. Bu son söz, kullanıcılar tarafından tartışma konusu haline geldi.

Bilindiği üzere Google, Pixel Watch tamiri için iFixit ile bir iş birliği yapıyor. Ancak bu marka, akıllı saat ekranının nasıl değiştirileceğine dair bilgilendirici bir kılavuz yayınlamasına rağmen yedek parça satışı yapmıyor.

Google Pixel Watch tamiri

Google, Pixel Watch tamiri için servis desteği sunmaması nedeniyle kullanıcılar tarafından eleştirilere maruz kalıyor. Bu noktada şirketin diğer büyük markalar gibi tüketicilerin yararına bir adım atması bekleniyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz