Android’de telefon aktarma derdi son buluyor!

0

Google Play Store, Android cihazlarda kullanıcı deneyimini geliştirmek için çeşitli değişikliklere gidiyor. Teknoloji devi bir süre önce Google hesabına bağlı Wear OS ve Android cihazlar ile uygulama senkronizasyonu başlattı. Google Play Store için bir sonraki adım, yeni uygulamaları birden fazla cihaza otomatik olarak yükleyen “tam senkronizasyon seçeneği” olacak.

Google Play, cihazlar arası otomatik uygulama senkronizasyonu alıyor

Bir Twitter kullanıcısı tarafından fark edilen yeni özellik, kullanıcılara Play Store üzerinden uygulamalarını senkronize etme fırsatı tanıyor. Google hesabıyla oturum açmış tüm Android cihazlarını görüntüleyen özellik, “Uygulamaları cihazlara senkronize et” butonuyla otomatik olarak transfer sağlıyor.

Menü aracılığıyla Google, Android kullanıcılarına uygulamalarını senkronize etme fırsatı tanıyor. Bu sayede kullanıcıların, birincil uygulamalarına tüm cihazlarından erişmesi mümkün hale gelecek. Araç ile Google hesabınızda senkronize ettiğinizin uygulamaları, tüm cihazlarda kullanabileceksiniz.

Play Store arayüzü değişiyor! İşte yeni görünüm

Google Play’deki açıklamada, “Bu cihaza yüklediğiniz uygulamalar senkronize edilen cihazlarınıza da yüklenecektir” ifadesi yer alıyor. Ancak özelliğin hala bazı sınırlamaları var. Örneğin, yalnızca yeni yüklenen uygulamalar transfer edilebiliyor. Yani akıllı telefonda önceden yüklü olan uygulamaları senkronize etmek mümkün değil.

Bu sınırlamalara rağmen yeni transfer işlemi, birden çok Android cihaza sahip olan kişiler için oldukça kullanışlı. Ayrıca iş ve kişisel kullanım için iki telefon taşımak zorunda olan kullanıcılara da temel uygulamalarını otomatik olarak transfer etme fırsatı tanıyacak. Kullanıcılar artık her cihazda yeni yüklenen uygulamaları manuel olarak aramak zorunda kalmayacak.

Google şu anda, kullanıcıları kararsız uygulamalar hakkında uyarmak ve eski uygulamaları yüklemelerini engellemek gibi Play Store için başka özellikler üzerinde de çalışıyor.

Peki siz Google Play uygulama senkronizasyonu neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz