Google’dan arkadaşlıkları bitirecek “kişisel” yapay zeka!

0

Yapay zekanın hayatın her alanına girmesi, teknoloji şirketlerinin de bu alanda çalışmalar ortaya koymasıyla sonuçlanıyor. Yeni bir raporda Google’ın kişiye özel cevaplar vereceği bir yapay zeka üzerinde çalıştığı belirtildi. Bu sayede araç, kullanıcının isteklerini anlayarak özelleştirilmiş cevaplar sunacak. İşte Google tarafından geliştirilen yeni yapay zeka destekli yaşam koçu.

Google’dan 21 alanda cevap verebilen yapay zeka yaşam koçu

ABD basınında çıkan haberlere göre Google, kullanıcıların yaşamları hakkında önemli sorular sorabileceği bir yapay zeka botunu test ediyor. Bard gibi cevaplar sağlayacak bu bot, kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunmak üzere tasarlanıyor. Google, aracın 21 farklı yaşam becerisinde insanlara yardımcı olmasını istiyor.

Yapay zekanın yaşam koçu olarak görev vereceği düşünülüyor. Rapora göre Google, çeşitli alanlarda uzmanlaşmış 100’den fazla araştırmacıyla çalışıyor. Dijital yaşam koçunun, kariyerden ilişkilere kadar çeşitli konularda “kişisel soruları düşünceli şekilde” ele alması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir – Pixel 8 Pro, hiçbir telefonda olmayan yapay zeka özelliğiyle geliyor!

Öte yandan, şirket içerisinde bazı güvenlik endişeleri de bulunuyor. Çalışanla göre insanların yaşamlarındaki önemli seçimlerinde yapay zekaya güvenmesi, kullanıcı refahını doğrudan etkileyebilir.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir psikoterapist, “Bizler karmaşık varlıklarız. Yapay zeka ise sizi sevmiyor. Hem olduğumuz hem de olmadığımız gibi sevilmeye ihtiyacımız var” dedi.

Halihazırda birçok kişinin ChatGPT’den akıl aldığını biliyoruz. Özellikle zorlu şartlarda yapay zekaya danışan kullanıcılar, Google’ın yeni dijital koçunu oldukça benimseyecektir diye düşünülüyor. Ancak Google’ın aracıyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Siz Google yaşam koçu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz