Windows ve Mac’e rakip: Android’li bilgisayarlar yolda!

1

Android cihazlar denilince aklınıza akıllı telefon ve tabletler geliyor olabilir. Google’ın ayrıca taşınabilir bilgisayar dünyasında ChromeOS tabanlı modellere sahip olduğunu da biliyoruz. Ancak Lenovo, ilginç bir adım atarak Android destekli bilgisayar geliştireceğini açıkladı.

Lenovo’dan Android destekli bilgisayar

Lenovo, Android işletim sistemini All-in-One bilgisayarlar ve bilişim cihazları serisine getirmeyi planladığını açıkladı. Android geliştirme aracı Esper ile ortaklık kuran Lenovo; ThinkCentre M70a gibi popüler modelleri Android ile yeniden tasarlamayı hedefliyor.

ThinkCentre M70a, Lenovo’nun ilk Android bilgisayarı olacak. Şu anda Windows 11 ile sunulan 21 inç dokunmatik ekranlı cihaz, Android versiyonuyla yeniden piyasaya sürülecek. Android’i büyük ekranlı All-in-One bilgisayarda çalıştırmak, Windows’a kıyasla daha basit bir deneyim yaratabilir.

İlginizi Çekebilir – Android oyunlarını artık Windows’ta oynamak isteyeceksiniz!

Ancak Lenovo’nun ThinkCentre M70a’dan sonra Android geliştirmeye devam edeceği belirtildi. Bilişim dünyasında kullanılan ThinkEdge SE30 ve ThinkCentre M90n-1 gibi bilgisayarlar da Android işletim sistemine kavuşacak.

Lenovo, Motorola’nun Android konusundaki deneyiminden (aynı zamanda Motorola’nın sahibi) ve Esper’in özelleştirme uzmanlığından yararlanacak. Şirket bu konuda ilk olarak bilişim dünyasına hitap eden Android destekli bilgisayarlar sunacak.

Windows sistemi uzun yıllardır kiosk ve ATM gibi cihazlara güç sağlıyor. Ancak Android’in stabil ve kolay kullanışlı arayüzü, büyük ekranlı cihazlar arasında yeni bir çağ başlatabilir.

Peki siz Lenovo Android bilgisayar planları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

  1. Samsung olsa yapar ama lenovonun yapacağı çok randımanlı olmayabilir. lenovo yapamaz demiyorum. yapabilir fakat custom rom portlamış gibi olur. Samsung un Tabletlerindeki dex masaüstü görünümü gibi bir cihaz yaparlarsa tutar. fakat orda da samsungun bile baş altından kolay kalkamayacağı şeyler var. android uygulamaları genel olarak telefonlar için optimize ediliyor. bir bilgisayar üstünde android uygulamaları istenen verim veremeyebilir. örneğin word excle powerpoint gbi ofis yazılımları profesyonel iş hayatında kullanılandan aksine androidde basit rötuşlar için optimize edilmiş yazılımlar. profesyonel anlamda nerdeyse tüm uygulamaların iyileştirilmeleri gerekiyor. o nedenle android yerine fuschia gibi hem masaütü hem mobil için optimize edilmeye çalışılan os lar daha mantıklı olur

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz