Microsoft, GPT-4’lü Copilot için tarihi güncellemeyi yayınladı!

0

Microsoft, yapay zeka asistanı Copilot’a daha modern bir kullanıcı arayüzü ve gelişmiş görüntü düzenleme özellikleri dahil olmak üzere büyük bir güncelleme duyurdu. Copilot Android ve iOS sürümünde yayınlanan bu güncelleme, yapay zekayı daha kullanışlı hale getiriyor.

Copilot Android uygulamasında yeni ne var?

Bir yılı aşkın test sürecinin ardından geçtiğimiz ay resmen tanıtılan Copilot, GPT-4 tabanlı bir sohbet botu. Kullanıcıların, görsel ve benzeri içerikler oluşturmak için doğal sohbetler gerçekleştirmesine olanak tanıyor. Microsoft’un açıklamasına göre Copilot bugüne kadar 5 milyardan fazla sohbete aracılık etti ve 5 milyardan fazla görsel oluşturdu.

Bu hafta kullanıma sunulan güncelleme, mobil cihazlar için uyarlanmış yeni arayüzü devreye aldı. Microsoft’a göre yenilenen görünüm, kullanıcıların Copilot’tan daha kolay yararlanmalarına olanak sağlayacak.

İlginizi Çekebilir – Google Haritalar’a yapay zeka dopingi! Klasik aramalara son

Yapay zekalı asistan için önemli bir yenilik, Tasarımcı aracının doğrudan ana sayfada erişilebilir hale gelmesi oldu. Kullanıcılar artık oluşturulan görüntüleri yeniden boyutlandırarak, metin veya başka öğeler ekleyerek görüntüleri özelleştirebilecek. Ayrıca sohbetten ayrılmadan tasarımı yeniden oluşturmak mümkün olacak.

Bu desteğin daha önce yalnızca ücretli Copilot Pro abonelerine sunulduğunu belirtelim. Pro kullanıcılar, görüntü oranlarını kare ve yatay formatlar arasında değiştirebiliyordu.

YouTube video

Değişiklikler, Microsoft’un Copilot ve yapay zeka hedeflerini yansıtıyor. Donanım devi, Google Asistan ve Siri’den çok daha gelişmiş bir sohbet botu sunmayı hedefliyor. Copilot uygulaması Android için Play Store’dan ücretsiz indirilebilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz