Mobilin Steam’i olacak: Microsoft, kendi mağazasını geliştiriyor!

0

Geçtiğimiz saatlerde Activision-Blizzard’ı bünyesine katan Microsoft, aynı zamanda mobil oyun devi King’i de satın almış oldu. Özellikle Candy Crush serisiyle tanınan geliştirici, Microsoft’un mobil oyun dünyasına girmesini sağladı. Son iddialar ise Microsoft’un Android ve iOS için bir oyun mağazası geliştirdiği yönünde.

Microsoft, App Store ve Play Store’a rakip mobil oyun mağazası tanıtabilir

Microsoft, mobil oyun pazarını sarsabilecek bir hamleyle kendi mobil oyun mağazasını geliştirmek istiyor olabilir. Yazılım devi, iOS’un üçüncü parti uygulama mağazalarına açılmasıyla birlikte değişikliklerden yararlanmayı umuyor. Bu konuda App Store’a rakip olarak kendi oyunlarını pazarlamayı düşünüyor.

Microsoft oyun mağazası

Şirket halihazırda Windows cihazlarad Microsoft Store adında bir mağazaya sahip. Hem ürün hem de yazılımlara yer veren bu mağazanın, mobil için genişletileceği söyleniyor. Hatta yeni mağazasıyla “mobilin Steam’i” olmak istiyor.

İlginizi Çekebilir – Bing Chat tutmayınca Microsoft ve Google birbirine girdi!

Kaynaklara göre temel hedef, geliştiricilere App Store’un kısıtlayıcı politikalarından daha cazip bir seçenek sunmak. Microsoft, gelirlerden daha az pay alarak ve Minecraft, Diablo Immortal ve Call of Duty Mobile gibi kataloğundan yararlanarak müşterileri App Store’dan çekebileceğini umuyor.

Bu hamlenin gerçek olup olmadığı şu anda belirsiz. Ancak Microsoft Store’un mobil dünyaya genişlemesi, iOS ve Android’deki dengeleri yeniden belirleyebilir. Hatta Minecraft, Candy Crush ve Call of Duty Mobile gibi oyunların App Store/Play Store’dan kaldırılması bile mümkün.

Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alan Microsoft, en popüler mobil oyun serilerine sahip olacak. Şirketin kendi oyun mağazasının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zamanla göreceğiz.

Peki sizler Microsoft mobil oyun mağazası hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz