Motorola eski günlerine dönmek istiyor! 3 yılda Apple’ı…

0

Lenovo Group, alt markası Motorola ile üç yıl içinde dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon markası olmayı hedefliyor. Şirket, bu iddialı hedefe ulaşmak için Hindistan ve Çin gibi pazarlardaki payını büyütmeyi amaçlıyor.

Lenovo: Motorola, dünyanın en büyük üçüncü telefon markası olacak

Lenovo Uluslararası Başkan Yardımcısı Matthew Zielinski, CNBC’ye verdiği son röportajda Motorola’nın hedeflerini ele aldı. Telefon üreticisinin, 2025 yılına kadar küresel çapta üç numaralı oyuncu olacağına dair iddialı ifadeler kullandı.

Counterpoint Research’e göre şu anda Motorola, ana şirketi Lenovo ile birlikte küresel akıllı telefon pazarında yaklaşık yüzde 4’lük paya sahip. Bu oran küçük görünse de, Motorola, ABD pazarında şimdiden üçüncü sıraya yükselmiş durumda.

İlginizi Çekebilir – 10 dakika şarjla saatlerce kullanım sunacak OnePlus Buds 3’ün özellikleri ortaya çıktı!

Zielinski, Lenovo’nun dünya çapında ilk üç sıraya girmek için Motorola’nın farklı bölgelerdeki pazar payını yüzde 10’un üzerine çıkarmayı planladığını söyledi. Şirket ayrıca Samsung ve Apple ile doğrudan mücadele etmek için Moto Razr gibi katlanabilir telefonlarda devam edeceğini belirtti.

Motorola’nın büyümesi için en önemli bölgeler arasında Hindistan ve Çin yer alıyor. Vivo ve Xiaomi gibi Çinli markaların hızla yükselmesi nedeniyle Zielinski, Lenovo’nun üretimleri artırmak zorunda olduğunu söyledi.

motorola lenovo

Üretimi ve istihdamı artırmak için Hindistan hükümetiyle de görüşmeler devam ediyor. Motorola üretim hamlesini kullanabilirse, dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon markası olma hedefine ulaşabilir.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz