Nokia, bütçe dostu modellerine Android 14 veriyor!

0

HMD Global, eski Nokia modelleri için Android 14 güncellemesi dağıtmaya devam ediyor. Şirket şu ana kadar sadece Nokia G42 5G’ için bu güncellemeyi sundu. Ancak iki Nokia modeli daha Android 14’e kavuşuyor.

Nokia X30 ve Nokia G60, Android 14 alıyor

Android 14‘ün Nokia X30 ve Nokia G60 olmak üzere iki modele daha dağıtılacağı bildirildi. İlk aşamada Tayvan’daki kullanıcılar, Android 14 ve Şubat ayı güvenlik güncellemesini alacak. Bu kapsamda Nokia X30 ve G60’da Android 14’ün en yeni özelliklerini ve değişikliklerini test etmek mümkün olacak.

nokia android 14

HMD Global, Nokia modellerinde stok Android’i tercih ediyor. Yani akıllı telefonlara ek yazılım veya uygulama vermiyor. Bu da Google tarafından sunulan saf Android deneyimini sağlıyor.

Samsung, Galaxy Ring için kolları sıvadı! İşte çıkış tarihi

Böylece Android 14’lü Nokia cihazlarının sayısı üçe yükselmiş oldu. Ancak bu, HMD Global’in Nokia markalı akıllı telefonlardan oluşan genel portföyünün hala çok küçük bir bölümünü oluşturuyor.

HMD ve Nokia arasındaki ortaklık 2016 yılında başladı. Şirket, Nokia markasını cep telefonlarında kullanma hakkını elde ederek birçok uygun fiyatlı model tanıttı. Ancak HMD Global, stratejik bir hamleye imza atarak Nokia yerine kendi markasını kullanmaya başlayacak.

Kısaca “HMD” olarak adlandırılan akıllı telefon modelleri tanıtacağını duyurdu. Şirketin ayrıca tablet ve kablosuz kulaklık geliştirme planı da bulunuyor. HMD Global, ilk lansman kapsamında iki seri ve toplamda altı yeni telefon tanıtacak.

Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz