Nothing Phone (1) için beklenen güncelleme çıktı!

0

Şeffaf tasarımıyla akıllı telefon dünyasında büyük ses getiren Nothing Phone (1), nihayet Android 14 güncellemesi alıyor. Nothing OS 2.5 ile birlikte Android’in en yeni sürümüne yükseltilecek telefon neler sunacak?

Nothing Phone 1, Android 14 tabanlı Nothing OS 2.5 aldı

Carl Pei tarafından kurulan Nothing; Phone 1 için geçtiğimiz ay Nothing OS 2.5 beta testlerini yürüttü. Testlerin tamamlandığını açıklayan şirket, bu hafta itibarıyla güncellemeyi kararlı sürümde dağıtacağını açıkladı.

Phone 1 için Android 14 güncellemesi birçok özelleştirme seçeneği sunuyor. Ayrıca cihazın arka tarafındaki LED ışıklar (Glyph) da yeni etkileşimlere kavuşacak. Kullanıcılar, arka plan fotoğraflarına hareket kazandıran duvar kağıtları ve yeni temalar alacak.

İlginizi Çekebilir – Samsung sahipleri dikkat! Bu güncelleme sevilen özelliği devre dışı bırakıyor

Telefonun kendine özgü Glyph ışıklandırması, müzik ve NFC kullanımı için yeni aydınlatma efektlerine sahip olacak. Özelleştirilebilir güç düğmesi kısayolu ve üç parmakla ekran görüntüsü yakalama hareketi de Nothing OS 2.5 ile güncellendi.

Hızlı ayarlar artık Glyph ışıklandırmasını değiştirmeye ve kilidi açmadan ağları kontrol etmeye izin veriyor. Medya ve ekran süresi için ek cihaz kontrolleri ve widget’lar da bu menüye dahil edilmiş durumda.

Diğer yükseltmeler arasında optimize edilmiş kamera performansı, zil sesi ve bildirim için ayrı ses kontrolleri bulunuyor. Yeni paket, dünya çapındaki Phone 1 kullanıcılarına kademeli olarak sunulacak.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz