Samsung sahipleri dikkat! Bu güncelleme sevilen özelliği devre dışı bırakıyor

0

Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6.1 yazılım güncellemesini Galaxy S24 sahipleri için dağıtıma açtı. Ancak güncelleme, Android’in en kullanışlı bildirim özelleştirme seçeneklerinden biri olan Bildirim Kanalları’nı devre dışı bırakıyor.

Samsung, One UI 6.1 ile sevilen bildirim özelliğini devre dışı bıraktı

İlk olarak Android 8.0 Oreo’da tanıtılan Bildirim Kanalları, kullanıcıların her uygulamadan farklı türde bildirimleri ayrı ayrı etkinleştirmesine veya devre dışı bırakmasına olanak tanıyor. Bu, kullanıcıların uygulamalardan hangi bildirimleri görecekleri konusunda ince ayar yapmasını sağlıyor. Örneğin, bir oyundan gelen arkadaşlık isteklerini bildirim olarak görebilir, ancak uygulama içi satın alma bildirimlerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Galaxy S24 sahipleri ise One UI 6.1’i yükledikten sonra Bildirim Kanalları menüsünü kaldırıldığını fark etti. Yapılan araştırma sonucunda, Samsung’un bu menüyü etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için yeni bir bölüm eklediği ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir – Google’dan yeni uyarı! Android için tehlike büyüyor

Ancak One UI 6.1, bu özelliği varsayılan olarak devre dışı bırakıyor. Yani kullanıcılar yeni bölümü fark etmedikleri sürece, bildirim özelleştirme özelliğini bulamayacak. Bildirim Kanallarını yeniden etkinleştirmek isteyen One UI 6.1 kullanıcıları şu adımları izlemeli:

  • Ayarlar’ > Bildirimler menüsünü izleyin.
  • Gelişmiş Ayarlar menüsünü açın.
  • Her Uygulama İçin Bildirimleri Yönet seçeneğini aktifleştirin.

Bildirim Kanalları desteğinin sessiz sedasız devre dışı bırakılması, One UI 6.1 deneyimi için hayal kırıklığı yaratıyor. Ayrıca Samsung’un herhangi bir bilgi vermeden kullanıcı tercihlerinde değişiklik yapması da soruları beraberinde getiriyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz