Nothing Phone 2 “sürdürülebilir” olacak! Özellikleri ortaya çıktı

0

Nothing, Temmuz ayında şeffaf tasarımlı Nothing Phone 2’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bir önceki modelin başarısını sürdürecek yeni cihaz; performans, ekran, pil ömrü ve sürdürülebilirlik açısından dikkate değer yükseltmeler vadediyor. Nothing Phone 2’de öne çıkan farklılıklardan biri daha çarpıcı ekranı olacak.

Nothing Phone 2, 6.7 inç ekranla geliyor

Nothing Phone 2 gücünü sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak. Bu işlemci, yeni modeli Nothing Phone 1’e kıyasla yüzde 80 daha verimli hale getireceği söyleniyor. 6,7 inç ekranla geleceği bildirilen Phone 2, ilk modelin 6,55 inçlik ekranına kıyasla daha sürükleyici bir deneyim sunacak.

Phone 2 ekranla birlikte daha büyük bataryaya da sahip olacak. Hızlı şarj desteğine sahip 4700 mAh bataryadan beslenecek. Öte yandan şirket, üretim süreci boyunca çevre dostu uygulamaları dahil ettiğini ve karbon ayak izini en aza indirmeyi hedeflediğini bildirdi.

Nothing Fold (1) geliyor! İşte ilk görüntüler

Nothing Phone 2’nin ambalajı plastik içermeyecek. Ayrıca yeni modeller ise Phone 1’e kıyasla üç kat daha fazla geri dönüştürülmüş veya biyo tabanlı aksesuarlar içerecek. Phone 2’nin yapımında kalay, bakır folyo ve çelik gibi geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılacak. Ayrıca plastik parçaların yüzde 80’i sürdürülebilir kaynaklardan elde edilecek.

Geri dönüştürülmüş malzemelere ek olarak Nothing, cihazın enerji verimliliği için de bazı adımlar atıyor. Yeni modelin orta çerçevesinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum olacak.

YouTube video

Nothing ayrıca Phone 2 için üç yıllık Android güncellemesi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi sunacağını bildirdi. Yeni modelin Temmuz ayında görücüye çıkacağını belirtmek gerekiyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz