Önemli yükseltme: Xiaomi 14 modelinin kilit özelliği belli oldu!

0

Akıllı telefon pazarının önde gelen üreticilerinden Xiaomi, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda marka, yakın zamanda yeni Xiaomi 13 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Son olarak üç telefondan oluşması beklenen serinin standart modeli olan Xiaomi 14 ‘ün şarj hızı ortaya çıktı.

Xiaomi 14 modeli, 90 W hızlı şarj ile beslenecek!

Xiaomi 14 modelinin 3C sertifikası ortaya çıktı. Bilmeyenler için 3C (China Compulsory Certification), Çin tarafından verilen ve ürünlerin kalite, güvenlik ve uygunluk standartlarını karşılayıp karşılamadığını ortaya koyan bir sertifikadır.

Xiaomi 14 şarj hızı
Xiaomi 14 modelinin 3C sertifikası

Akıllı telefonun sertifikasını incelediğimizde Xiaomi 14 modelinin 90 W hızlı şarj destekleyeceğini görüyoruz. Bu hız, modelin selefi olan Xiaomi 13‘te 67 W idi. Yani önemli bir yükseltme söz konusu.

İlginizi Çekebilir – Bataryası 11 gün gidiyor: Uygun fiyatlı Garmin Vivoactive 5 tanıtıldı!

Ayrıca rapor, cihazın 5G bağlantı seçeneğine sahip olacağını da gözler önüne seriyor. Sertifikada akıllı telefon ile ilgili daha fazla ayrıntı ne yazık ki mevcut değil. Fakat bilgi sahibi olabilmek için geçmiş sızıntılardan yola çıkabiliriz.

Beklenen Xiaomi 14 özellikleri

Xiaomi 14 modeli ile ilgili daha önce ortaya çıkan bilgilere göre akıllı telefon, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. Ayrıca 4.860 mAh kapasitesinde bir bataryadan güç çekecek.

Xiaomi 14 şarj hızı

Android 14 tabanlı MIUI 15 işletim sisteminde çalışacak Xiaomi 14, kamera tarafında ise 1 inç boyutunda Sony LYT90 sensöre yer verecek. Ayrıca 3x ve 5x yakınlaştırma yapabilen kamera da bulunacak.

Xiaomi 14 serisinin resmi tanıtım tarihi henüz açıklanmadı. Fakat resmi olmayan çeşitli kaynaklar, bunun için 11 Kasım tarihini işaret ediyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Xiaomi 14 serisinden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz