OnePlus, Samsung ve Apple güncellemelerini yerden yere vurdu!

1

Android üreticileri, işletim sistemi güncellemelerine yönelik süreyi uzatmaya odaklanırken, OnePlus farklı bir yaklaşımı benimsiyor. OnePlus CEO’su, cihazın kullanım süresi boyunca “sorunsuz bir kullanıcı deneyimine” öncelik verdiklerini ifade etti. OnePlus neden yedi yıl güncelleme sunmuyor?

OnePlus neden yedi yıl güncelleme sunmuyor?

Samsung ve Google kısa süre önce en yeni amiral gemisi telefonları için yedi yıla kadar işletim sistemi güncellemesi sözü verdi. Ancak OnePlus Başkanı Kinder Liu, donanım performansını ele almayan bu yaklaşımın “asıl noktayı kaçırdığını” savunuyor.

CEO Liu, verdiği bir röportajda akıllı telefonlarını sandviçe benzetti. Ekmeğin küflenebilmesi gibi, akıllı telefonların da dört yıllık kullanımdan sonra önemli ölçüde bozulabileceğini söyledi. Bu da kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilir.

İlginizi Çekebilir – Google’da TikTok dönemi başlıyor!

Bu sorunun üstesinden gelmek için OnePlus, test şirketi TUV Rheinland ile iş birliği yaptığını söyledi. OnePlus 12 ve 12R modellerine yönelik birkaç yaşlanma testi gerçekleştirdiğini ifade etti. Sonuçlar, OnePlus modellerinin dört yıl boyunca sorunsuz bir performansı garanti ettiğini gösterdi.

Buna ek olarak CEO Liu, yedi yıllık kullanımda batarya ömrüyle ilgili endişelerin altını çizdi. Rakiplerin yedi yıllık yazılım güncellemesiyle övünmesine anlam veremediğini, lityum-iyon pillerin zamanla aşınabileceğini dile getirdi.

oneplus güncelleme

OnePlus, hem donanıma hem de yazılıma odaklanarak dört yıllık bir güncelleme politikasına sahip. Diğer markalar güncelleme süresine öncelik verirken, OnePlus ise deneyimin kalitesine öncelik veriyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz